Переміщені журналісти

Ця сторінка знаходиться в стадії розробки.

Допомога в заповненні заявок на фінансування

Медіа-видання The Fix налагоджує зв'язки ЗМІ з іншими донорами та/або допомагає з подачею грантових заявок, щоб працівникам українських ЗМІ як в Україні, так і за її межами не доводилося витрачати час на паперову тяганину. Ви можете зв'язатися з ними, написавши за адресою partnerships@thefix.media.

Матеріально-технічна підтримка

Експертний довідник CMS щодо імміграції біженців та вимог до подорожей українських біженців

Команда CMS з працевлаштування підготувала посібник для підтримки українських біженців у питаннях імміграції та подорожей. "З метою надання єдиного джерела інформації для українських біженців з урахуванням того, куди вони зараз прямують, команда CMS з працевлаштування зібрала інформацію про ключові моменти з низки юрисдикцій CMS.

Цей посібник призначений для громадян України, які покинули Україну 24 лютого 2022 року або після цієї дати, і стосується таких питань, як: віза, дозвіл на роботу та необхідні документи для конкретних юрисдикцій".

Європейські інформаційні агенції звертаються до біженців українською мовою

Reuters Institute опублікував статтю, в якій розповідається про те, як інформаційні агенції в Польщі, Німеччині та Італії виступили з ініціативами з надання переміщеним особам корисної інформації.

"За даними ООН, майже чотири мільйони біженців покинули Україну з початку війни. Цим людям тепер доводиться з'ясовувати, як отримати доступ до послуг, адаптуватися до інших звичаїв і перебудовувати своє життя в чужій країні.

Газети, інформаційні сайти та громадські мовники по всій Європі допомагають українським біженцям у цьому переході, створюючи інформаційні продукти та публікуючи інформацію рідною мовою. Ці засоби масової інформації пропонують важливу інформацію щодо таких питань, як: заява про надання притулку, пошук житла та доступ до освітніх і медичних послуг у відповідних країнах".

Програма ECPMF Journalists-in-Residence

Європейський центр преси та свободи ЗМІ (ECPMF) Програма Journalists-in-Residence (JiR) пропонує "тимчасовий притулок для журналістів, які стикаються з переслідуваннями та залякуванням безпосередньо внаслідок своєї роботи. Журналісти отримують можливість відпочити та відновити сили в безпечному та непомітному місці, а також продовжити свою дослідницьку роботу в своєму власному темпі та використовувати свій час в Лейпцигу для налагодження контактів і пошуку солідарності. Програма JiR триває від трьох до шести місяців і передбачає надання безоплатної мебльованої квартири в Лейпцигу, а також щомісячну стипендію для покриття основних витрат на проживання. Вона також покриває витрати на відрядження та візу, медичне страхування, психологічні консультації та пов'язані з журналістикою тренінги на такі теми, як цифрова безпека, мобільні звіти та управління соціальними мережами".

Конкурс заявок зазвичай оголошується на www.ecpmf.eu та в соціальних мережах ECPMF один або два рази на рік, а також поширюються всіма європейськими мережами центру. Наразі програма працює над створенням нових стипендій для розміщення журналістів з України та Росії в Німеччині, або в Косово.

Якщо ви журналіст та шукаєте допомоги через одну з Програм підтримки ECPMF, ви можете зв'язатися з ними за номером: + 49 176 43839637, Email: support@ecpmf.eu, або через цю форму зв'язку.

Hungarian Helsinki Committee (Угорсько-гельсінський комітет)

Угорський Гельсінський комітет надає українським біженцям професійну та безкоштовну юридичну допомогу, від консультацій до представництва (юридичних інтересів). 24 лютого уряд Угорщини визнав переважну більшість людей, які втікають з України, тими, що мають право на тимчасовий захист. Детальніше про указ читайте тут. Ви можете зв'язатися з комітетом через пошту atukrainecrisis@helsinki.hu чи сторінку facebook.com/helsinkibizottsag.

Katapult

Katapult — незалежний журнал з представництвами в північно-східній Німеччині, пропонує приміщення для редакції для українських журналістів, які втекли з країни. Компанія пропонує 2000 m2 офісних приміщень, а також столи, комп’ютери, сервери та житло.

People In Need (Люди в біді)

Чеська неурядова організація People In Need може допомогти покрити витрати на переїзд і надати підтримку щодо отримання візи та запрошень. Їхня команда здебільшого працює в Донецькій і Луганській областях, як на підконтрольній українській владі території, так і на окупованих територіях. Допомога зосереджується на тих, хто найбільше її потребує та втратив майже все. Організація надає матеріальну допомогу для придбання найнеобхідніших речей, гігієнічних наборів або продуктових наборів з борошном, олією, сіллю та цукром.

У співпраці з партнерською організацією People in Need Slovakia, з 26 лютого ця організація має команду, яка працює на словацько-українському кордоні. Гуманітарні працівники в Україні біля Великого Березного, де ситуація критична, побудували приміщення для людей, які чекають на прикордонний контроль. Ви можете прочитати більше про їхні зусилля тут.

ЗМІ в Центральній Європі пропонують приймати журналістів-переселенців

Провідні незалежні ЗМІ в Болгарії, Чехії, Угорщині, Польщі, Словаччині та Словенії, які є частиною Центральноєвропейської незалежної медіамережі Міжнародного інституту преси (IPI) запропонували підтримати переміщених журналістів, які можуть опинитися в їхніх країнах, приймаючи їх у своїх агентствах новин.

Партнери IPI вже запропонували підтримку різними способами, наприклад, сприяючи збору коштів для підтримки українських ЗМІ, а у випадку Gazeta Wyborcza – приймаючи біженців у своїх офісах.

«Редакції також запропонували переміщеним журналістам надати робочий простір, використовувати техніку та редакційні ресурси. У деяких випадках редакції зможуть приймати кількох журналістів, що дозволить невеликим командам залишатися разом. Ситуація залишається невизначеною, і неясно, скільки журналістів будуть змушені тікати та куди вони переїдуть, але IPI координує пропозиції щодо підтримки, щоб забезпечити її надання в разі потреби».

Журналісти з України чи Росії, які бажають зв’язатися з однією з редакцій-партнерів, можуть надсилати електронні листи на адресу info@ipi.media. Вони також будуть раді отримати звістки від інших редакцій, які були б готові прийняти журналістів-переселенців.

Internews

Internews має офіси у Вільнюсі, Молдові та Польщі та надає підтримку журналістам у вигнанні.

Поради та інструменти для репортажів у вигнанні

Журналісти, змушені тікати через автократичні режими, висвітлюють події на своїй батьківщині все більш інноваційними та ефективними способами. В інтерв'ю Глобальній мережі журналістських розслідувань журналісти у вигнанні діляться набутим досвідом, в тому числі порадами щодо виходу на місцеві джерела, доступу до заблокованих аудиторій та обходу урядової цензури.

Last updated