Ресурси для психічного здоров'я

Надання психологічної підтримки українським журналістам

Інформаційна довідка Dart Center для інформаційної групи з підтримки українських медіа та журналістів, організованої Global Forum for Media Development (GFMD). Також доступна англійською.

Пережити негаразди війни. Короткі поради щодо виживання для цивільних осіб в умовах військового стресу

Цей документ пропонує прості поради щодо виживання, дає визначення стресу та його численних аспектів, розглядає успішні та менш успішні способи пом'якшення стресу від війни, намічає критичні аспекти життя, з якими необхідно справлятись під час війни, та пропонує простий інструмент самооцінки своїх досягнень та стійкості.

Захистіть себе від травм під час створення репортажів (подкаст)

В цьому подкасті Journalism.co.uk обговорює вплив репортажів про війну в Україні з травматологінею Олівією Джеймс.

«Психічне здоров’я журналістів знаходиться під загрозою, коли в циклі новин домінують смерть, руйнування та зруйновані життя. Травматологиня Олівія Джеймс ділиться заспокійливими техніками та порадами для репортерів, які висвітлюють найважчі новини».

Шість порад, як подбати про власне психічне здоров’я, висвітлюючи війну в Україні дистанційно

Ця стаття Марини Адамі з Інституту Reuters пропонує поради щодо того, як орієнтуватися в репортажах про Україну та захистити своє психічне здоров’я. «Експерт Ханна Сторм, засновник Headlines Network, радить журналістам і редакторам, як захистити себе під час спостереження за конфліктом».

12 порад щодо висвітлення травматичних історій дистанційно

Все більше журналістів страждають від ефекту дистанційного висвітлення війни в Україні. Ця стаття від Journalism.co.uk пропонує 12 порад щодо дистанційного висвітлення травматичних історій. Починаючи від уникнення графічних зображень і закінчуючи спілкуванням із колегами, Ханна Сторм (засновниця і співдиректорка Headlines Network) дає поради на основі років власної роботи у сфері безпеки медіа та психічного здоров’я.

Інструментарій IJN щодо психічного здоров’я та журналістики

Міжнародна мережа журналістів зібрала ресурси в цьому Посібнику психічного здоров’я щоб розглянути різні аспекти проблеми: від посттравматичного стресового розладу до «цифрового здоров’я».

Перегляньте більше цих статей і подкастів тут.

Як бути стійким до стресу: Посібник для редакторів і менеджерів новин щодо роботи з фрілансерами, які зазнали травм

«Цей посібник створили у співпраці між ACOS Alliance і Dart Center Asia Pacific, щоб допомогти редакторам і менеджерам зрозуміти та підтримати свої команди. Він поділений на п’ять розділів, які містять як загальну інформацію, так і конкретні пропозиції та поради щодо роботи з фрілансерами».

У цьому посібнику пропонуються вказівки щодо низки ключових питань, таких як: культура безпеки, схильність до травм, стійкість, ризик серйозних проблем з психічним здоров’ям.

Дізнайтеся більше про Посібник для редакторів і менеджерів новин, що працюють із фрілансерами, які отримали травми від Dart Centre For Journalism & Trauma.

Створення репортажів про війну

Dart Center for Journalism & Trauma склав цю брошуру, де зібрані рекомендації групи досвідчених ветеранів щодо вирішення емоційних проблем, пов'язаних з висвітленням війни.

«У той час, як десятки журналістів стикалися з травмами та небезпекою, щоб висвітлити війну в Іраку, група досвідчених ветеранів таких призначень взяла коротку перерву, щоб зібратися в Бреттон-Вудсі, Нью-Йорк, і поговорити про емоційні проблеми, пов’язані з їхніми обов’язками в польових умовах».

Також доступна українською мовою.

Поради про те, як впоратися зі стресом при створенні репортажів про тривожні та травматичні події

«Журналісти, як правило, стійкі, але вони не застраховані від травм і страждань, які, за словами спеціаліста з психології професійного здоров'я доктора Кінмана, можуть призвести до головних болів, м’язової напруги, втоми, нав’язливих думок, проблем зі сном і кошмарів. Деякі можуть пропускати дедлайни, тому що вони не можуть зосередитися, або їхні навички організації робочого часу також можуть погіршитися. Вони можуть відчувати напади паніки, тривоги, депресії або зловживати психоактивними речовинами».

Докладніше про ці поради, зібрані Міжнародною мережею журналістів читайте тут.

Программа Resilience Program Фонда Rory Peck Trust

Программа Resilience Program предоставляет специализированную подготовку по вопросам травмы и доступа к психологическому лечению, что позволяет журналистам-фрилансерам развивать навыки, необходимые для формирования устойчивости во время конфликта или освещения травматических событий.

Надання комплексної психіатричної та психосоціальної допомоги населенню України

Україномовна програма "Самопоміч" була розроблена одразу після початку російського вторгнення в Україну Глобальною ініціативою Федерації з психіатрії (FGIP) спільно з Чеським національним інститутом психічного здоров'я і є багатогранною платформою для допомоги Україні в подоланні психологічних наслідків війни. Програма психічного здоров'я та психосоціальної підтримки включає веб-сайт з широким спектром ресурсів, які далі передаються через лінії допомоги в соціальних мережах (Facebook, Telegram, Instagram). Програмою керує міжнародна команда експертів з психічного здоров'я, які мають спеціальний досвід роботи з травмою, і вона була розроблена у співпраці з кількома українськими та іноземними організаціями.

З 1 серпня 2022 року вони пропонують безкоштовні психологічні консультації українською мовою для постраждалих від війни журналістів та працівників медіа за підтримки Норвезької спілки журналістів. FGIP запрошує медійні організації поширювати інформацію про цю можливість серед своїх реферальних мереж та партнерів.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до Юлії Пієвської: +380 50 305 91 69 або pievskaya@gmail.com Більше інформації тут:

Last updated