+ Фандрейзинг та краудфандинг для медіа та журналістів в Україні

Ця сторінка містить запити на фінансову та матеріально-технічну підтримку та пожертви для медіа-спільноти в Україні. Сторінка регулярно оновлюється.

GFMD зібрала ці ініціативи в рамках наших зусиль з обміну інформацією для підтримки засобів масової інформації та журналістів в Україні та регіоні. Будь ласка, перевіряйте на достовірність будь-який сайт, на який ви вирішили зробити пожертву.

П'ять способів, як інформаційні організації можуть допомогти українським медіа

Девід Тврдон, менеджер новин та продюсер подкастів у SME.sk, написав статтю для європейського журналу The Fix, пропонуючи 5 кроків, як "інші інформаційні агенції можуть допомогти українським ЗМІ продовжувати надавати незалежні репортажі та новини з перших вуст, оскільки російські ЗМІ та різні альтернативні "інформаційні" сайти, які фінансуються в основному з боку Росії, поширюють пропаганду та фейкові новини".

Серія кампаній медіа-консорціуму з фандрейзингу підтримує роботу українських ЗМІ

Підтримай роботу українських ЗМІ

Кампанія "Підтримай роботу українських ЗМІ" спрямована на те, щоб дозволити незалежним ЗМІ продовжувати висвітлювати війну в сусідніх країнах. Кошти виділяються на допомогу журналістам, щоб перенести свої операції з Києва та інших міст України, що знаходяться в небезпеці, до Варшави, Вільнюса та інших сусідніх столиць. Кампанія GoFundMe проводиться консорціумом, який складається з The Fix, Are We Europe, Jnomics і Media Development Foundation, а також за участі численних медіа-партнерів з усієї Європи. Група співпрацює з дедалі більшим списком українських ЗМІ, зокрема "Українська правда", "Заборона", "Детектор медіа" та інші. Підтримка розподіляється в першу чергу виходячи з нагальності та терміновості потреб, а далі вже пропорційно.

Пріоритетне фінансування:

 • Закупівля засобів захисту та медіаобладнання та доставка в Україну (ось перелік поставок — доставляємо через Польщу та Румунію)

 • Пряма оперативна та фінансова підтримка ЗМІ в Україні (наприклад, покриття витрат на ІТ, страхування, транспорт, закупівля витратних матеріалів)

Довгострокові потреби:

 • Підтримка переїзду співробітників ЗМІ в країни ЄС

 • Створення офісів та розміщення співробітників ЗМІ в країнах ЄС

Якщо ви бажаєте надати кошти окремим засобам масової інформації безпосередньо, зв'яжіться з Fix за адресою partnerships@thefix.media, та вони нададуть список зі своїми реквізитами.

The Fix детальніше писали про те, як вони визначають пріоритетність пожертвувань, зроблених в рамках різних кампаній з фінансування, частиною яких вони є.

Детальніше про цю кампанію ви можете прочитати в цій статті The Guardian.

Підтримка роботи The Kyiv Independent

Та сама група також створила окрему кампанію GoFundMe для англомовної газети The Kyiv Independent.

Для отримання інформації про те, як витрачаються кошти, прочитайте цю статтю від Nieman Labs.

Creators Media Group — кампанія, спрямована на допомогу українським технічним журналістам

Creators Media Group, видавець 3 технічних інформаційних сайтів, запустив сторінку краудфандингу, щоб зібрати екстрені кошти для підтримки персоналу та працездатності медіа-стартапу.

Наразі Creators Media Group та його веб-сайти продовжують функціонувати. Штат з 40 журналістів продовжує публікувати репортажі — тепер усі вони про війну — для своєї спеціалізованої аудиторії.

Детальніше про їхні зусилля та нову реальність, з якою вони стикаються, читайте в цій статті від Press Gazette.

Пожертви в рамках стипендії "Майбутнє України"

Для вирішення гуманітарної кризи, викликаної російським вторгненням в Україну, Visegrad Insight — Центральноєвропейська платформа дебатів та аналізу при фундації Res Publica Foundation — використовуватиме всі свої доходи від підписки на їхній веб-сайт для створення трьох оплачуваних редакційних посад на повний робочий день в рамках стипендії "Майбутнє України" на шість місяців. Платформа просить відповідні пожертви на підтримку наступного покоління українських лідерів думок, діяльність яких була перервана війною.

Фонд безпеки України IFJ

Міжнародна федерація журналістів і Європейська федерація журналістів створили спеціальний фонд безпеки України.

Оскільки конфлікт триває, журналісти, які висвітлюють події на передовій, потребують аптечки, бронежилети, шоломи та медичні засоби. Усі пожертви, внесені до Фонду, підуть безпосередньо на їх підтримку в цій надзвичайній ситуації.

Асоціація незалежних регіональних видавців України, що підтримує місцеві та незалежні ЗМІ

Асоціація незалежних регіональних видавців України представляє понад 70 регіональних видавців та близько 40 локальних онлайн-проєктів в Україні. Їхня місія полягає у захисті та сприянні засобам масової інформації та якісної журналістики. Асоціація створила сторінку patreon для збору коштів для місцевих та незалежних ЗМІ.

Українські ЗМІ збирають кошти через NFT paywall

Три провідні українські медіакомпанії — "Українська правда","Новий час" і "Громадське" — співпрацюють з платформою Vault, заснованої на взаємозамінних токенах (NFT), щоб допомогти фінансувати поточні зусилля з висвітлення ситуації навколо російського вторгнення для східноєвропейської та англомовної аудиторії.

Кожен ключ вартістю 99,99 доларів США надає доступ до ретельно відібраного контенту для команд журналістів та фотографів видань, а також до фотографій, відео, посилань на історії та рекомендованих статей. Надходження від ключових продажів безпосередньо підтримують зусилля з надання звітності та підтримки операцій.

Детальніше про ці зусилля ви можете прочитати в цій статті в Press Gazette.

Запит Starlight media на пожертви

Найбільша телерадіомовна група України StarLight Media, до складу якої входять шість телевізійних станцій та дев’ять інших медіа та рекламних компаній, просить пожертви у зв'язку з кризою, що триває. Пожертви підуть на "забезпечення чесної журналістики, безперебійного мовлення та безпеки самих журналістів".

Дивіться офіційне прохання про пожертви в листі нижче.

Краудфандингова кампанія для російського незалежного новинного сайту Meduza

"Ми зобов'язані говорити правду. Ми маємо мільйони читачів в Росії, яким ми потрібні. Без незалежної журналістики зупинити цю жахливу війну буде неможливо".

Meduza — це російське незалежне міжнародне видання, що базується в Ризі, Латвія, і працює з 2014 року. У квітні 2021 року російський уряд оголосив його "іноземним агентом", і відтоді воно покладається на доходи читачів та успішну кампанію з фандрейзингу.

"З початку цієї війни переказ грошей з Росії в Європу став неможливий", і "Meduza" втратила 30 000 індивідуальних донорів. Щоб компенсувати цю втрату доходів, ЗМІ розпочали кампанію з фандрейзингу.

Ви можете детальніше ознайомитися з ситуацією навколо "Meduza" у другій половині цієї статті Nieman Labs; у цій статті від Washington Post; а також в цій публікації в блозі співзасновника кампанії Себастьяна Ессерфа з німецького сайту новин Krautreporter (дивіться тут переклад англійською мовою від GIJN).

Східноєвропейський фонд незалежних журналістів

Допомога для журналістів з України, Білорусі та Росії.

У відповідь на війну в Україні, група з більш ніж 25 організацій з підтримки засобів масової інформації заснувала Східноєвропейський фонд незалежних журналістів для оплати матеріалів, підготовлених українськими, білоруськими та російськими журналістами, які повідомляють правду про війну, незважаючи на величезні ризики. Фонд слугуватиме рятівним кругом, який дозволить їм залишатися на роботі, навіть якщо їхній звичайний дохід різко впаде або зникне, що є прямим наслідком проживання та роботи в зоні бойових дій або поблизу неї.

Координатором кампанії є Transitions, Празька організація з підготовки видавничої справи та журналістики, яка підтримує та навчає журналістів більше 20 років.

Ви можете знайти більше інформації про ініціативу та про те, як зробити пожертвування на їхній сторінці Kickstarter.

N-Ost: Підтримка журналістів в Україні

N-ost — це Європейська мережа журналістів, що базується в Берліні, і шукає фінансової підтримки для покупки життєво необхідного захисного та аварійного обладнання, надання психологічної допомоги та підтримки журналістів на місцях і в еміграції в їхній найважчій роботі. Організація тісно співпрацює з колегами на місцях подій в Україні. Цей збір коштів також підтримується їхніми партнерами: Хорватською Асоціацією журналістів, FragDenStaat, Netzwerk Recherche, Reporters without Borders та taz Panter Stiftung.

Rory Peck Trust (Фонд Рорі Пека): Захисні комплекти для журналістів-фрілансерів

"Офіційний захисний комплект коштує дорого, а бронежилет і шолом разом коштують щонайменше 1000 фунтів стерлінгів".

Rory Peck Trust — це фонд, який займається підтримкою, безпекою і добробутом позаштатних репортерів по всьому світу, збирає кошти на бронежилети та шоломи, які будуть закуплені та доставлені їхніми партнерами з мережі "Журналісти в біді", гарантуючи, що журналісти в Україні зможуть безпечно висвітлювати війну та боротися з дезінформацією та пропагандою.

IMS підтримує незалежних журналістів в Україні

Недержавна організація з розвитку ЗМІ International Media Support (IMS) збирає гроші для підтримки незалежних журналістів в Україні.

"Журналісти в Україні знаходяться на лінії вогню, наражаючи себе на небезпеку, щоб забезпечити людям доступ до інформації, і тому потребують всієї можливої підтримки!" Пожертви підуть на забезпечення безпеки журналістів (наприклад, за допомогою обладнання та навчання) та на забезпечення того, щоб українські незалежні ЗМІ та фактчекери мали змогу продовжувати працювати. IMS також спонукає глобальних гравців захищати вільне слово та боротися з фейковими новинами".

Free Press Unlimited збирає кошти для захисту місцевих журналістів

"За останнє десятиліття Україна перетворилася на регіонального лідера в галузі журналістики та свободи преси. Тепер, після російського вторгнення, майбутнє країни та незалежних ЗМІ знаходиться в серйозній небезпеці. Достовірна інформація рятує життя!"

За останні кілька тижнів Free Press Unlimited допомогла місцевим партнерам в Україні з навчанням техніці безпеки, комплектами для екстреної допомоги, альтернативним житлом і евакуацією. Вони збирають кошти з метою захисту місцевих журналістів, щоб вони мали змогу продовжувати виконувати свою таку необхідну роботу.

Фонд підтримки швидкого реагування IREX

Фонд підтримки швидкого реагування IREX надаватиме підтримку створеним організаціям громадянського суспільства, які задовольняють гуманітарні потреби на місцях і захищають уразливі групи населення, такі як: сім’ї ветеранів, внутрішньо переміщені особи, та жінки, які потребують психосоціальної підтримки. Він працюватиме над протидією дезінформації, яка спонсорована Кремлем та забезпеченням цивільних осіб ресурсами кібербезпеки та інформаційної безпеки. Він надаватиме підтримку у забезпеченні безпеки журналістів за допомогою рятувального обладнання та підтримці роботи незалежних засобів масової інформації.

Fondation Hirondelle: Підтримка доступу до важливої інформації

Швейцарська некомерційна організація Fondation Hirondelle "мобілізується, щоб сприяти роботі незалежних українських ЗМІ в надзвичайних умовах, а також задоволенню основних інформаційних потреб переміщених осіб та висвітленню питань правосуддя в контексті цього конфлікту".

Спільно зі своїми українськими партнерами Fondation Hirondelle розробляє проєкти для наступних цілей:

 • надавати місцевим журналістам доступ до корисної, конкретної, достовірної інформації українською мовою

 • надавати корисну та достовірну інформацію нещодавно переміщеним особам, а також доступ до адаптованих психосоціальних програм

 • допомагати Україні захищати себе відповідно до міжнародного права та задокументовувати порушення прав людини, яких вони зазнають. Українські журналісти потребують підтримки, щоб мати можливість давати свідчення, пояснювати механізми та бути почутими в місцях дебатів про міжнародне правосуддя.

Для отримання додаткової інформації дивіться заклик Fondation Hirondelle до підтримки.

Internews

Міжнародна організація з розвитку ЗМІ Internews майже 30 років працює над зміцненням незалежних ЗМІ в Україні, включаючи підтримку журналістських розслідувань і зусиль з боротьби з корупцією, впровадження медіаграмотності в школах, найважливіших реформ регулювання ЗМІ, інновацій в боротьбі з дезінформацією та ініціатив, що допомагають ЗМІ стати фінансово стабільними.

Організація підтримує українських журналістів і біженців у ці скрутні часи кризи наступним чином:

 • Захисне спорядження, включаючи бронежилети, шоломи та аптечки першої допомоги

 • Негайна допомога в переїзді та стипендії на проживання

 • Екстрені цифрові консультації щодо захисту облікових записів у соціальних мережах, серверів і баз даних

 • Підтримка організацій засобів масової інформації в налаштуванні віддалених операцій

 • Сервіси "News that moves", які спрямовують біженців до використання ресурсів

 • Кінопокази та розваги для дітей-біженців

Вторгнення в Україну викликало шокові хвилі, які загрожують журналістам по всій Євразії. У міру розгортання кризи Internews також направлятиме екстрену підтримку на допомогу репортерам та іншим особам, які знаходяться в зоні ризику, у всьому регіоні.

Фонд "Gazeta Wyborcza Foundation" підтримує незалежну журналістику в Україні

Фонд "Gazeta Wyborcza Foundation" збирає гроші для підтримки незалежної журналістики в Україні.

На тлі російського вторгнення в Україну та поширення дезінформації з боку окупантів, фонд "Gazeta Wyborcza Foundation" та його партнери заснували Фонд для України, призначений для прямої підтримки журналістів та видавців у зоні бойових дій.

Засоби масової інформації та журналістські організації з Північних країн приєдналися до Фонду: Bonnier News зі Швеції, Данська газетна асоціація, Фінська федерація медіа, фінська News Media Finland, Норвезька асоціація медіа-бізнесу та Шведська асоціація медіа-видавців.

Зібрані кошти підуть на придбання обладнання, необхідного журналістам, які працюють у зонах бойових дій, фінансову підтримку журналістів та медійних організацій в Україні, а також на переїзд журналістів до Польщі та інших країн ЄС. З цією метою організація співпрацює із засобами масової інформації, організаціями в Україні та інших частинах Європи.

Фонд солідарності з Україною IPI

Міжнародний інститут преси (IPI) — це глобальна мережа редакторів, керівників ЗМІ та провідних журналістів, яка заснувала Фонд солідарності з Україною. Усі зібрані кошти підуть безпосередньо незалежним ЗМІ в Україні. "IPI тісно співпрацює з кількома надійними партнерами для розподілу фінансування серед низки журналістів в країні, включаючи Fix і Фонд розвитку ЗМІ, який координував фінансування фінансування в надзвичайних ситуаціях майже 60 незалежних медіа-організацій в Україні. Через Фонд солідарності з Україною IPI ми зможемо надати спільний внесок членів IPI на нагальні потреби ЗМІ".

IPI також мобілізує свою мережу для надання допомоги переміщеним журналістам місце для роботи та підтримку в пошуку житла, щоб вони могли продовжувати виконувати свою роботу.

Якщо ваш відділ новин може прийняти незалежних українських або російських журналістів, змушених тікати, або надати інші форми підтримки (наприклад, новинне обладнання та засоби безпеки) у зв'язку з розгортанням кризи, звертайтеся безпосередньо до секретаріату IPI за адресою info@ipi.media.

IPI створює базу даних членів, щоб зіставити пропозиції підтримки українським журналістам і ЗМІ, які цього потребують. Потреби колег як у Росії, так і в Білорусі, які борються з цензурою та репресіями, є частиною їхньої стратегії солідарності.

Straight From The Frontline (Просто з передової)

"Журналістів-фрілансерів і відеорепортерів вбивають і беруть в полон. У світі, де навмисно поширюється неприкрита брехня, яка небезпечно привертає суспільну увагу, вони ризикують своїми життями в містах України під облогою, щоб донести реальну правду до людей. Ми повинні зробити все, що в наших силах, щоб забезпечити їхню максимальну безпеку та забезпечити, щоб їх робота стала надбанням громадськості".

Благодійний фонд Frontline Club започаткував кампанію gofundme, щоб розширити свою спроможність виконувати невідкладні охоронні заходи в Україні. Ці кошти дозволять фонду наступне:

 1. Забезпечити цілодобову базу для всіх фрілансерів, які перебувають в Україні або направляються туди, надаючи функції підтримки, які штатний журналіст зазвичай отримує від свого роботодавця, тощо

 2. Підтримувати зв'язок з усіма іншими відповідними групами з метою зменшення подвоєння зусиль та налагодження співпраці. До них увійдуть медіа-організації, підрозділи з безпеки журналістів, фахівці з логістики та волонтери.

 3. Використовувати свої зв'язки, щоб визначати та надавати все можливе для підтримки українських журналістів. Ці журналісти відіграють особливо важливу роль у забезпеченні безпеки міжнародних та позаштатних журналістів, з якими вони часто працюють пліч-о-пліч, а також у забезпеченні найкращого доступу до подій на місцях.

DocuDays UA

НУО Docudays та команда кінофестивалю Docudays UA ініціювала створення фонду для підтримки українських кінематографістів, які документують події війни в Україні саме зараз: фіксують військові злочини, знімають матеріали для міжнародних медіа та для своїх майбутніх фільмів, які згодом дадуть світові глибше уявлення про ситуацію в Україні.

Фонд допомагає кінематографістам, надаючи їм найнеобхідніше знімальне обладнання (наприклад, акумулятори, жорсткі диски, карти пам'яті, зарядні пристрої, адаптери, мікрофони, заміну пошкодженим об'єктивам тощо) і таким чином покриваючи витрати на паливо, медикаменти та аптечки, а також на основні потреби в надзвичайних ситуаціях (одноразові виплати до 4000 грн).

Ви можете зробити пожертву, перейшовши за цим посиланням.

Українські Інтернет-ЗМІ просять про допомогу

Українські онлайн-ЗМІ Prestupnosti.NET (Миколаїв, Україна) просить фінансової допомоги для ефективного продовження інформаційної війни. На що будуть витрачені ці кошти:

 • Заробітна плата 14 співробітникам ІА "Українська Медіа Група" (Prestupnosti.NET і NikLife),

 • послуги хостингу;

 • послуги технічної підтримки веб-сайту;

 • Допомога окремим підрозділам Збройних Сил України.

Ви можете підтримати ЗМІ на їхній сторінці Patreon через PayPal (redactor@news.pn ) або шляхом переказу коштів на їхній банківський рахунок. Детальніша інформація:

Last updated