Практичні посібники з фандрейзингу

#GIJC21 - Фандрейзинг: Збір коштів для розслідування

Недостатньо просто мати чудову ідею чи гарний репортаж. Вам потрібна команда, вам потрібні подорожі, і вам потрібна підтримка — і все частіше це означає, що вам потрібен збір коштів. Незалежно від того, керуєте ви некомерційною організацією, продюсуєте документальні фільми та подкасти чи працюєте фрілансером, вміння збирати кошти — це навичка виживання для журналістів-розслідувачів. У цьому відео глобальна мережа журналістських розслідувань зібрала новаторських медіа-донорів з Австралії, Європи, Індії та США, щоб розповісти вам, що вони шукають і як орієнтуватися в іноді загадковому світі грантів і пожертвувань.

Несподіваний початок пандемії на початку 2020 року призвів до того, що некомерційні організації по всьому світу опинились у стані кризи. Економічні труднощі змусили фандрайзерів призупинити багато своїх кампаній і запустити нові, щоб пристосуватися до нових реалій та відповідати потребам часу.

На саміті Lenfest News Philanthropy Summit Тереза Лайнкер, старший консультант Schultz and Williams та директор ElevateNP, обговорила досвід фандрейзингу, отримані під час пандемії, а також те, як організації, що покладаються на благодійність, можуть краще підготуватися до кризових ситуацій та долати їх. Ось деякі з основних висновків:

 • Комунікація має вирішальне значення під час кризи. Для отримання додаткової інформації про комунікацію, ознайомтеся з записом саміту сесії з етичного сторітелінгу для стратегій, як успішно розповісти свою історію, поважаючи при цьому автономію своєї громади.

 • Донори змінюються — і це нормально. "Нам як фандрайзерам треба усвідомлювати, що, незважаючи на всі наші зусилля, факт полягає в тому, що нові донори, які вперше прийшли до наших організацій у 2020 році, можуть не залишитися в організації", – сказала Лейнкер. "Це не означає, що все втрачено... але показово, що це дуже незвичайний час для філантропії".

 • Поглиблення взаємодії може допомогти утримати донорів. Існують ключові цінності, які організації можуть виділити для кращого залучення та утримання донорів, включаючи місію, вплив, особисті зв'язки та довіру до організації. Під час пандемії, донори визнали підвищену потребу в благодійності відповідно до цих цінностей, але важливо зазначити, що ця потреба не зникла, навіть коли люди починають повертатися до нормального життя, яке було до пандемії.

 • Організації повинні робити більше, щоб краще підготуватися до майбутніх криз. Організації можуть почати зі створення міжфункціональної команди для управління зусиллями з фандрейзингу під час кризи та визначення різних аудиторій, таких як наявні донори, члени правління або ширша громадськість. Команда повинна складатися з людей, які можуть найкраще спілкуватися з цими зацікавленими сторонами, щоб покращити комунікацію.

З повною презентацією та всіма іншими панельними доповідями саміту можна ознайомитися тут.

Розробка успішної пропозиції для отримання фінансування — це непросте завдання для журналістів по всьому світу. Конкуренція може бути жорсткою, тому важливо знайти способи зробити так, щоб ваша презентація виділялася.

Міжнародна мережа журналістів (IJNet) пропонує обговорити створення виграшної презентації на двох вебінарах, пропонуючи цінну інформацію про те, як журналісти можуть отримати фінансову підтримку для своїх репортажних проєктів, і обговорюючи тему з точки зору організацій, що надають гранти. Ось кілька ключових рекомендацій щодо розробки надійної пропозиції щодо фінансування: - Продемонструйте свої нещодавні роботи - Продемонструйте думку, яку ви вкладаєте у свій репортажний план - Визначте свою цільову аудиторію, вивчіть минулі успішні гранти та репортажі, які стали результатом їх надання

На цих вебінарах IJNet зібрав журналістів, які в минулому розробляли успішні пропозиції на отримання фінансування, розповіли про те, що спрацювало для них при подачі заявок на гранти, і надали поради, які слід враховувати при розробці виграшної презентації:

 • Проведіть своє дослідження

 • Визначте свою цільову аудиторію

 • Опишіть свої минулі репортажі з цих питань

 • Співпрацюйте з іншими журналістами (особливо якщо спонсори кажуть, що це важливо)

 • Дотримуйтесь термінів, зазначених спонсорами

 • Продемонструйте передбачуваний вплив вашого репортажу

 • Розробіть чіткий репортажний план

"Якщо важко знайти фінансування в звичайні часи, то це стає ще складніше під час глобальної пандемії, коли особисті контакти замінюються ланцюжками електронної пошти та масштабованими зустрічами".

Автор: Ялинг Цзян, Splice

У Splice Beta Online Кевін Брокланд з MDIF, який має величезний досвід в інвестиційному банкінгу та приватних інвестиціях, перш ніж стати медіа-інвестором, дає поради щодо того, що підприємці повинні думати та робити на кожному кроці.

 • Почніть фандрейзинг якомога раніше, оскільки це може виявитися важчим завданням і зайняти більше часу, ніж ви думаєте. "Це трудомісткий процес, який вимагає уваги з боку засновника та вищого керівництва", — каже Брокленд. "Тому важливо бути готовим і організованим".

 • Створіть процес пошуку інвесторів, що складається з трьох ключових сегментів: аналіз, зв'язок, презентація. Ознайомтеся з цим відео, зробленим американським інкубатором Techstars.

 • Під час пошуку контактів з інвесторами створіть "електронний лист, який можна пересилати", щоб вашій мережі контактів було простіше пересилати ваш вступний лист новим контактам.

 • Знайте свій ринок, свої найважливіші ключові показники ефективності та підготуйте щомісячний звіт про рух грошових коштів.

 • Знайте свої потреби в коштах.

.

Глобальна мережа журналістських розслідувань (GIJN) підготувала базу даних ресурсів, враховуючи базові донорські дослідження, традиційний фандрейзинг, краудфандинг для проєктів розслідувань, а також базу даних журналістських грантів і стипендій у Ресурсному центрі GIJN.

У Ресурсному центрі GIJN представлена інформація про наступне:

Фандрейзинг на дослідницькі ресурси: автор — Бріджит Ґаллахер, з презентації на GIJC19

How to write a proposal: список ресурсів з навчальними посібниками та порадами.

Інформація для донорів: список останніх звітів, які можуть допомогти потенційним донорам розібратися в ситуації на місцях. Вони стосуються таких питань, як вимірювання віддачі від інвестицій у журналістику, робота із засобами масової інформації та вибір ефективних проєктів.

База даних актуальних грантів та стипендій у галузі журналістики та журналістських розслідувань.

Free Press Unlimited базується в Амстердамі та допомагає місцевим журналістам у зонах конфліктів надавати своїй аудиторії незалежні новини та достовірну інформацію.

Життєздатність ЗМІ — це широке поняття. На веб-сайті ресурсу Free Press Unlimited ви можете знайти пояснення визначення та основи життєздатності ЗМІ, які використовуються для цього ресурсного посібника. Після цього розглядається цифрова трансформація і те, як ця трансформація вплинула на життєздатність засобів масової інформації в усьому світі в різний спосіб.

Нарешті, цей розділ включає короткий виклад життєздатності засобів масової інформації сьогодні, розмежування засобів масової інформації в складних умовах (економічно та/ або політично) та засобів масової інформації, що діють у відносно вільних та розвинених контекстах. На сторінці "для подальшого читання" ви можете знайти анотації та посилання на ключові ресурси щодо життєздатності ЗМІ.

Крім того, Free Press Unlimited зосереджується на практичній підтримці засобів масової інформації з метою підвищення їхньої життєздатності.

 • список інкубаторів і медіа-лабораторій по всьому світу

 • огляд наборів інструментів та посібників, які описують, як певні аспекти операційної або бізнес-моделі (включаючи відносини з аудиторією) можуть бути скориговані в кращу сторону.

 • інформація про програму Free Press Unlimited під назвою "Дорожня карта для розвитку ЗМІ" (за допомогою цієї програми ЗМІ заохочуються досліджувати можливості та впроваджувати інновації в рамках обмежень, обумовлених умовами, в яких вони працюють).

Luminate підтримувала засоби масової інформації як в хороші, так і в погані часи.

Мелані Хуей очолює портфоліо Luminate у Південно-Східній Азії. Раніше вона була віце-президентом Фонду Чендлера, де керувала організацією з моменту її заснування, розробила стратегію надання грантів, визначила високоефективних одержувачів грантів і керувала її стратегічними взаємодіями з іншими спонсорами та партнерами.

На Beta вона розповіла про те, як розвивати довгострокові стосунки зі своїм донором, які виходять за рамки просто грошей.

Splice Beta: Як побудувати довгострокові відносини з вашим донором

FundsforNGOs — це соціальне підприємство, створене з метою підвищення стійкості НДО по всьому світу. Організація досягає цього, надаючи інтернет-ресурси для НДО, щоб підвищити їхню обізнаність та доступ до донорів, ресурсів і навичок. Вони використовують технології для поширення знань від досвідчених експертів з фандрейзингу серед НДО по всьому світу та підвищення їхнього потенціалу.

Організація має вичерпну колекцію безкоштовних ресурсів для НДО, які прагнуть покращити свої навички фандрейзингу, та пропонує інформацію з широкого кола питань, у тому числі:

Протягом останніх двох десятиліть Бріджит Ґаллахер, засновниця Gallagher Group, займалася фандрейзингом, допомагаючи прибутковим і некомерційним фондам. Бріджит заснувала Gallagher Group у 2010 році у відповідь на зростаючу потребу некомерційних медіа-організацій орієнтуватися у всесвіті донорів, формулювати свої теорії змін та вимірювати їхній вплив.

У розмові з Керолайн Джарбо з Глобальної мережі журналістів-розслідувачів Ґаллахер дає кілька практичних порад щодо того, як відточити свої стратегії презентацій.

Бріджит представляє найкращі практики отримання фінансування з перевіреними стратегіями, актуальними для багатьох некомерційних організацій. (Courtesy GIJN)

Для тих, хто тільки починає займатися фандрейзингом, або тих, хто просто хоче освіжити в пам'яті основні принципи, набір інструментів Фонду благодійної допомоги допоможе вам закласти основи для ефективної стратегії фандрейзингу.

На сторінці ресурсу також даються наступні поради:

В цьому відео ви дізнаєтеся про ключові основи фандрейзингу, про те, що дійсно важливо для фандрейзерів і донорів, а також про ключі до ефективної організації з фандрейзингу тощо.

Civitates регулярно організовує такі сесії, на яких одержувачі грантів та спонсори зустрічаються та вільно обмінюються думками. Мета полягає в тому, щоб змінити динаміку влади, яка часто існує у стосунках між донором та одержувачем гранту.

"Немає нічого такого, про що одержувач гранту не міг би попросити донора. Ми повинні повернутися до практики відкритих дискусій. Крім того, формат "Запитай мене про що завгодно" працює лише в тому випадку, якщо обидві сторони дуже відкриті".

Марібель Кьоніґер, директор з комунікацій, журналістики та засобів масової інформації, фонд ERSTE

Заступник генерального директора Інвестиційного фонду розвитку ЗМІ Мохаммед Нанабхай розповідає, серед іншого, про те, як MDIF вирішує, в які підприємства інвестувати, і чому, на його думку, пандемія надала можливість незалежним ЗМІ процвітати.

Last updated