Подальше читання

Росія також веде медійну війну з платформами, урядовцями та діловими партнерами

Боротьба за те, як Росія транслюватиме свою пропаганду точиться від монетизації реклами до кабельних мереж. Більшість міжнародної спільноти розглядає вторгнення Росії в Україну як грубе порушення її суверенітету та міжнародного права. (Навіть відомі своєю «нейтральністю» швейцарці беруть участь). Але відповідь, якої ми потребуємо, стосується не лише економічних санкцій чи надсилання зброї — це також відбувається на рівні ЗМІ.

Теми Інституту Reuters у Twitter

Інститут Reuters оновлює кілька тем у Twitter:

  • Тема у Twitter з ресурсами та новинами, які можуть бути корисними для журналістів, під час нападу Росії на Україну.

  • Тема у Twitter про те, як журналісти документують війну (включаючи контекст та ресурси про те, як робити репортажі на місці).

Дослідження потреб місцевих ЗМІ у воєнний час (червень 2022)

Мета дослідження Львівського медіафоруму - оцінити потреби медіа, як їх забезпечити, як менеджери планують подальшу роботу і як ЗМІ можуть зберегти себе та свою аудиторію в цей час.

З 61 опитаної редакції українських ЗМІ: 53 визначили фінансову стабільність як необхідність, 10 мають нагальні запити щодо безпеки та психологічних потреб, 9 стикаються з гострими кадровими питаннями, 3 заявили, що потребують покращення житлових умов.

У дослідженні викладено основні положення:

  • Проблеми: пов'язані з безпекою, репутаційні, інформаційні та адміністративні.

  • Невідкладні потреби: фінанси, обладнання, безпека, персонал і психологічна підтримка.

  • Роль засобів масової інформації у воєнний час.

  • Висновки та поради.

За додатковою інформацією щодо потреб та даних, пов'язаних з українським медіа-ринком, будь ласка, звертайтеся до Ольги Мирович, виконавчого директора Львівського медіа-форуму: myrovych@lvivmediaforum.com

Подкаст від BBC Brave New Media

Brave New Media — це подкаст про журналістів та редакторів з усього світу, які прагнуть залишатися незалежними, працюючи в нестабільних умовах. Подкаст розглядає виклики, з якими стикається медіа-середовище, і що потрібно зробити, щоб воно стало інструментом, який сприяє суспільному благу.

Другий епізод розповідає про подружжя Романа Степановича та Катерину Сергацкову, які стоять за українською "Забороною". Співробітникам цього відомого незалежного інтернет-видання майже за одну ніч довелося перетворитися на військових репортерів, які документують звірства, спростовують дезінформацію та чутки та діляться критично важливою інформацією навіть тоді, коли решта світу починає втрачати до них інтерес. Аллан Літтл з BBC розмірковує про їхній досвід. З ним можна ознайомитися тут:

Львівський медіафорум створив платформу для пошуку партнерів

Додаток Nible створили, щоб полегшити взаємодію між медіапрофесіоналами з різних країн. Більше не потрібно шукати фахівця за шість рукостискань — достатньо переглянути профіль у Nible і почати спілкуватися.

Наразі це найкращий додаток для журналістів, працівників медіа та всіх зацікавлених. Тут можна знайти проєкти та вакансії для журналістів, редакторів, медіаменеджерів, перекладачів, фотографів, відеооператорів, PR, SMM тощо.

Подкаст ВВС Brave New Media

Brave New Media — це подкаст, в якому представлені журналісти та редактори з усього світу, які намагаються залишатися незалежними, працюючи в складних умовах. Він досліджує виклики, з якими стикається медіасередовище, і те, що має статися, щоб воно могло стати інструментом, що сприяє суспільному благу.

Другий епізод розповідає про команду чоловіка та дружини, яка стоїть за "Забороною" в Україні, Романа Степановича та Катерину Сергацькову. Співробітникам цього відомого незалежного онлайн-медіа майже за одну ніч довелося перетворитися на військових репортерів, документуючи звірства, що переживають українці, розвіюючи дезінформацію та чутки та ділячись важливою інформацією, навіть коли решта світу починає втрачати інтерес. Кореспондент ВВС Аллан Літтл розмірковує про їхній досвід. Другий епізод доступний для прослуховування тут:

Last updated