Матеріально-технічна підтримка

Чат-бот Центру підтримки ЗМІ UA (UA Media Support Centre).

The Fix, Репортери без кордонів, Фонд розвитку ЗМІ, JNomics та Kyiv Independent запустили чат-бот і гарячу лінію для медіа-організацій і журналістів, щоб допомогти їм знайти житло, отримати обладнання, отримати гранти та кар’єрні можливості, а також навчитися працювати в воєнний час.

Допомога в поданні заявок на фінансування

Видання медіаіндустрії The Fix зв’язує ЗМІ з іншими донорами та/або допомагає із заявками на отримання грантів, щоб працівникам ЗМІ в Україні не доводилося витрачати час на оформлення документів. Ви можете зв’язатися з ними, написавши на partnerships@thefix.media.

Центри солідарності журналістів в Україні

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) запускає мережу центрів журналістської солідарності для допомоги працівникам ЗМІ під час війни. Ці центри відкриті у Львові, Івано-Франківську та Чернівцях, в штаб-квартирах обласних організацій НСЖУ. Центри відкриті для всіх журналістів, які працюють в Україні. Вони можуть бути використані як студії новин, але також використовуватимуться для навчання журналістів. У разі виникнення надзвичайних ситуацій евакуйованим з території бойових дій журналістам буде надана своєчасна матеріальна та фінансова допомога.

Українські та іноземні журналісти, які перебувають у зоні бойових дій чи будь-якому іншому регіоні України, зможуть звернутися до Центрів підтримки. Для журналістів доступні невеликі офісні приміщення з доступом до Інтернету. Три центри також слугуватимуть пунктами роздачі засобів захисту та аптечок.

Проєкт реалізується за підтримки Міжнародної федерації журналістів (IFJ), Європейської федерації журналістів (EFJ) та у партнерстві з Незалежною медіа-спілкою України (НМСУ). Ресурси для допомоги українським ЗМІ надають міжнародні партнери – асоціації та спілки журналістів, медіакомпанії та установи.

Як зв'язатися з центрами журналістської солідарності?

 • Заповніть форму на: https://bit.ly/3JcQFhK

 • Email: jsolidarity2022@gmail

 • Гаряча лінія (смс): +380681266674

Координатори центрів: Богдана Стельмах (Львівський центр), Вікторія Плахта (Івано-Франківськ) та Володимир Бобер (Чернівці).

Львівський медіафорум

Львівський медіафорум надає цілодобову підтримку для українських редакцій та журналістів під час кризи.

 • допомога в пошуку можливостей евакуації для журналістів та їхніх родин;

 • притулки у Львові, де є дах над головою, душ, пральня та основні продукти харчування;

 • робочі місця, підключення до Інтернету та зарядні станції для пристроїв;

 • професійна підтримка психічного здоров'я, що включає особисті зустрічі;

 • допомога в пошуку спорядження та засобів індивідуального захисту;

 • фінансова підтримка створення контенту та інтернет-хостингу;

 • збір інформації про додаткові потреби редакцій та пошук засобів для їх задоволення;

 • забезпечення редакцій робочим обладнанням;

 • готові до використання текстові та візуальні настанови для підтримки гігієни інформації;

 • львівський медіа-центр (вул. Руська, 20) координує іноземних журналістів та надає місцевих фіксерів.

Дивіться інформацію вище про цифрову підтримку організації.

Репортери без кордонів (RSF)

Львівський центр свободи преси RSF

Репортери без кордонів (RSF) у партнерстві з Українським Інститутом масової інформації відкрили Центр свободи преси у Львові, Україна.

У центрі, серед іншого, проводитимуться тренінги з фізичної безпеки та надання першої медичної допомоги для журналістів, які будуть присутні особисто або в режимі відео-конференції..

Служба допомоги RSF

Служба допомоги «Репортери без кордонів» (RSF) надає фінансову та адміністративну допомогу професійним журналістам і громадянським журналістам, які стали жертвами репресій через свої репортажі. RSF допомагає:

 • Жертвам насильства, пов’язаного з їх репортажами, отримати відповідну медичну допомогу

 • Неправомірно засудженим журналістам сплатити судові витрати

 • Журналістам, яким погрожують, знайти безпечний притулок. Журналістам вирішити свої нагальні потреби, якщо вони вирішать втекти за кордон через погрози та переслідування

 • Родинам журналістів подолати наслідки репресій, яких зазнали їхні близькі.

Якщо дозволяють результати розслідування, RSF також може підтримувати заявки на отримання міжнародного захисту або притулку, подані професійними журналістами та громадянськими журналістами, які втекли зі своєї країни.

Підтримка ЗМІ та громадських організацій

RSF також може підтримувати діяльність ЗМІ та місцевих НУО, які захищають свободу ЗМІ або свободу інформації. Ця допомога призначена для того, щоб допомогти ЗМІ та неурядовим організаціям підтримувати або відновлювати оперативну спроможність у разі виникнення проблем (таких як напади, пограбування та вандалізм). RSF також може сприяти нарощуванню потенціалу та розвитку:

 • шляхом сприяння навчанню співробітників або членів цих організацій

 • шляхом підтримки кампаній і лобіювання свободи інформації та захисту постачальників інформації.

Обробка заявок на підтримку та розвиток потенціалу потребує більшої перевірки та підготовки, тому не є такою швидкою, як обробка заявок агентств новин та НУО, які стали жертвами нападів або вандалізму.

ЯК ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА ОТРИМАННЯ ПІДТРИМКИ ДО RSF?

Запити окремих осіб, НУО чи агентств новин щодо отримання допомоги слід надсилати за адресою:

Бюро допомоги Репортерам без кордонів

CS 90247

75083 Париж Cedex 02

Франція

КОНТАКТИ

 • assistance(a)rsf.org (+33 1 4483 6056): для запитів НУО та агентств новин щодо отримання допомоги

 • assistance2(a)rsf.org (+33 1 4483 8466): для індивідуальних запитів щодо отримання допомоги

Центр прав людини ABA

Американська асоціація юристів (ABA) – Центр прав людини, надає юридичну технічну допомогу правозахисникам/юристам. Перегляньте контакти: Service@americanbar.org для отримання інформації.

Hungarian Helsinki Committee (Угорсько-гельсінський комітет)

Угорський Гельсінський комітет надає українським біженцям професійну та безкоштовну юридичну допомогу, від консультацій до представництва (юридичних інтересів). 24 лютого уряд Угорщини визнав переважну більшість людей, які втікають з України, такими, що мають право на тимчасовий захист. Детальніше про указ читайте тут. Ви можете зв'язатися з комітетом через пошту atukrainecrisis@helsinki.hu чи сторінку facebook.com/helsinkibizottsag.

Katapult

Katapult, незалежний журнал з представництвами в північно-східній Німеччині, пропонує приміщення для редакції для українських журналістів, які втекли з країни. Компанія пропонує 2000 m2 офісних приміщень, а також столи, комп’ютери, сервери та житло.

People In Need (Люди в біді)

Чеська неурядова організація People In Need може допомогти покрити витрати на переїзд і надати підтримку щодо отримання візи та запрошень. Їх команда здебільшого працює в Донецькій і Луганській областях, як на підконтрольній українській владі території, так і на непідконтрольних їй територіях. Допомога зосереджується на тих, хто найбільше її потребує, і які часто втратили все. Організація надає матеріальну допомогу для придбання найнеобхідніших речей, гігієнічних наборів або продуктових наборів з борошном, олією, сіллю та цукром.

У співпраці з партнерською організацією People in Need Slovakia, з 26 лютого ця організація має команду, яка працює на словацько-українському кордоні. Гуманітарні працівники в Україні біля Великого Березного, де ситуація критична, побудували приміщення для людей, які чекають на прикордонний контроль. Ви можете прочитати більше про їхні зусилля тут.

ЗМІ в Центральній Європі пропонують приймати журналістів-переселенців

Провідні незалежні ЗМІ в Болгарії, Чехії, Угорщині, Польщі, Словаччині та Словенії, які є частиною Центральноєвропейської незалежної медіа-мережі Міжнародного інституту преси (IPI) запропонували підтримати переміщених журналістів, які можуть опинитися в їхніх країнах, приймаючи їх у своїх агентствах новин.

Партнери IPI вже запропонували підтримку різними способами, наприклад, сприяючи збору коштів для підтримки українських ЗМІ, а у випадку Gazeta Wyborcza приймаючи біженців у своїх офісах.

«Редакції також запропонували переміщеним журналістам надати робочий простір, використовувати техніку та редакційні ресурси. У деяких випадках редакції зможуть приймати кількох журналістів, що дозволить невеликим командам залишатися разом. Ситуація залишається невизначеною, і неясно, скільки журналістів будуть змушені тікати і куди вони переїдуть, але IPI координує пропозиції щодо підтримки, щоб забезпечити її надання в разі потреби».

Журналісти з України чи Росії, які бажають зв’язатися з однією з редакцій-партнерів, можуть надсилати електронні листи на адресу info@ipi.media. Вони також будуть раді отримати звістки від від інших редакцій, які були б готові прийняти журналістів-переселенців.

Перевезення засобів індивідуального захисту через кордон

Для журналістів, які працюють у ворожому середовищі, наявність належного захисного спорядження, такого як шоломи і бронежилети, може бути питанням життя та смерті. Ніде це не було зрозуміло, як в Україні, де засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) бракує, і де журналісти отримують важкі - і навіть смертельні - травми по всій країні. На жаль, засоби індивідуального захисту можуть бути дорогими, і для багатьох журналістів їх важко знайти. Правила, що регулюють їх транспортування через кордон, також можуть становити проблеми через велику кількість різних законів у регіоні.

Фонд Thomson Reuters і Комітет захисту журналістів за підтримки юристів з усієї Європи, які працюють безоплатно, розробили практичний посібник, що допоможе журналістам швидко зрозуміти, які ЗІЗ можна переміщати з Молдови, Угорщини, Словаччини та Польщі в Україну.

Відкритий конкурс на покриття витрат на переїзд

EU4 Independent Media спільно з Фондом розвитку медіа (Media Development Foundation) збирають заявки на покриття витрат на переїзд. Конкурс розрахований як на редакції, так і на приватних осіб та журналістів. Головною метою є дозволити їм надалі працювати у сфері журналістики та виробництва новин.

Ви можете подати заявку, заповнивши форму тут (українською мовою):

Last updated