Безпека

Гаряча лінія НСЖУ та комітет підтримки журналістів

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) створила групу «для моніторингу ситуації та координації дій членів НСЖУ під час війни між Росією та Україною».

Всі гарячі лінії (канали зв’язку) відкриті для членів Національної спілки журналістів України та всіх агентств новин. Повідомлення примаються:

у Facebook-месенджерах сторінки НСЖУ; на особистих сторінках Голови та Першого секретаря НСЖУ; та на електронні адреси Спілки oblik@nsju.org and spilka@nsju.org.

Консультації з безпеки ЗМІ для журналістів, які висвітлюють збройний конфлікт в Україні (IFJ)

Міжнародна федерація журналістів (IFJ) опублікувала рекомендації щодо безпеки ЗМІ з порадами стосовно безпеки для журналістів, які висвітлюватимуть бойові дії з лінії фронту, під час поїздок у зони бойових дій і з них, а також у редакціях.

Основні кроки для журналістів у надзвичайних ситуаціях (GIJN)

Журналістам, які отримують погрози, можливо, доведеться покинути свої домівки за кілька годин. Однак конфлікти часто можна передбачити, і тому жителі нестабільних регіонів повинні мати готовий план виїзду та тримати важливі документи напоготові. Ці документи не просто допоможуть журналістам у поїздках, коли це буде потрібно, а можуть також допомогти їм переїхати до безпечнішого регіону чи країни.

Глобальна мережа розслідувальної журналістики

Журналістам, які отримують погрози, можливо, доведеться покинути свої домівки за кілька годин. Однак конфлікти часто можна передбачити, і тому жителі нестабільних регіонів повинні мати готовий план виїзду та тримати важливі документи напоготові. Ці документи не тільки допоможуть репортерам подорожувати, за потреби, а й можуть допомогти їм переїхати до безпечнішого регіону чи країни. Глобальна мережа розслідувальної журналістики визначила, які документи потрібно збирати, а також які організації підтримують журналістів у переїзді.

IREX - SAFE

Флагманська програма IREX «Забезпечення доступу до вільного вираження поглядів» (SAFE) дозволяє медіапрактикам і соціальним комунікаторам працювати якомога безпечніше в авторитарних режимах та регіонах, які наближаються до цього стану.

SAFE надає людям засоби для стабільного продовження своєї важливої ​​роботи та управління, а також зниження ризиків і загроз, з якими вони стикаються у своїй повсякденній роботі. SAFE розглядає безпеку через унікальну призму цифрової ідентифікації, фізичної обізнаності та психосоціальної допомоги, проводячи тренінги в п’яти регіонах по всьому світу.

Конфлікт в Україні – Ресурси для журналістів і інформаційних організацій (WAN-IFRA)

Конфлікт в Україні ставить перед місцевими та міжнародними журналістами та новинними організаціями численні виклики щодо безпечного та надійного висвітлення російського військового вторгнення. Низка організацій підтримки ЗМІ безплатно надають ресурси, щоб допомогти журналістам на місцях і редакторам новин, які працюють за межами країни. Ця стаття Всесвітньої асоціації видавців новин представляє ключові ресурси, які допоможуть журналістам і новинним організаціям безпечно висвітлювати кризу в Україні.

Фізична безпека: Створення репортажів про війну

Committee to Protect Journalists (CPJ) has compiled recommendations to mitigate risksКомітет захисту журналістів (CPJ) склав рекомендації щодо зменшення ризиків під час репортажів з передової лінії конфлікту. «Усі воєнні кореспонденти повинні пройти підготовку з перебування у ворожому середовищі, сучасну медичну підготовку та отримати відповідне захисне обладнання перед тим, як відправитися на завдання в зону конфлікту».

Арешт і затримання

«Висвітлення певних тем, таких як порушення прав людини, корупція чи громадянські заворушення, може призвести до більшого ризику арешту та затримання, особливо в країнах з авторитарними режимами або великою присутністю військових і поліції».

Дізнайтеся більше про поради CPJ щодо безпеки у разі арешту чи затримання.

NUJ: безпека журналістів у зоні бойових дій

Національна спілка журналістів Великобританії та Північної Ірландії опублікувала список корисної інформації та посилань для журналістів, які висвітлюють події в Україні.

Курс Telegram: Реагування на хімічну атаку

Фонд Томсона (Thomson Foundation) за допомогою експерта з хімічної та біологічної зброї Хеміша де Бреттона-Гордона створив унікальний простий курс для місцевих журналістів, доступний через додаток Telegram.

Курс «Реагування на хімічну атаку» можна пройти за 15 хвилин або менше на смартфоні. Курс розповість користувачам про типи хімічної та біологічної зброї, які використовувалися останніми роками, і про те, як їх розпізнати. Типові симптоми перераховані разом із заходами, які треба вжити у разі хімічної атаки.

Курс призначений, зокрема, для місцевих журналістів, оскільки вони можуть не мати доступу до експертів із безпеки та комплекту захисту (наприклад, протигазів), які доступні співробітникам великих міжнародних інформаційних організацій.

Курс доступний лише на смартфонах через Telegram. Він доступний українською та англійською мовами.

Українська версія:

У додатку Telegram знайдіть: TFT01uk_bot

Або натисніть на телефоні: t.me/TFT01uk_bot (Telegram account required)

Англійська версія:

У додатку Telegram знайдіть: TFT01en_bot

Або натисніть на телефоні: t.me/TFT01en_bot (Telegram account required)

Last updated