Моніторинг злочинів проти журналістів

Інститут масової інформації фіксує злочини проти ЗМІ

Український Інститут масової інформації, Громадська організація (розташована в Києві), метою якої є захист прав журналістів, підвищення їх професійної кваліфікації та зміцнення свободи преси в Україні, здійснює моніторинг та фіксацію злочинів проти журналістів та ЗМІ.

Human Rights Watch про проблеми, пов'язані з вторгненням Путіна

Ендрю Стролайн, журналіст, фахівець із комунікацій та європейський медіа-директор Human Rights Watch, описує найкращі практики та помилки, яких слід уникати, висвітлюючи такі теми, як військові злочини проти цивільного населення, проблеми поводження з військовополоненими та придушення свободи слова та ЗМІ в Росії в цьому інтерв'ю Інституту Reuters.

Інструмент відстеження (трекер) свободи преси під час війни в Україні IPI

Міжнародний інститут преси запустив моніторингову базу даних Ukraine War Press Freedom Tracker, яка систематично документує всі напади на журналістів і обмеження свободи ЗМІ, пов’язані з конфліктом в Україні, в тому числі в Росії.

Посібник для журналістів з документування міжнародних злочинів

Центр права та демократії спільно з News Media Europe випустили Посібник для журналістів з документування міжнародних злочинів, який містить конкретні рекомендації для журналістів та редакторів щодо того, як фіксувати інформацію про міжнародні злочини, щоб вона могла бути прийнята як доказ у суді.

Посібник містить поради щодо низки правових питань у доступній формі, в тому числі й для неюридичних експертів:

  • Привілеї, що стосуються захисту конфіденційних джерел і відсутності необхідності давати свідчення

  • Що таке міжнародний злочин

  • Різні види доказів та основні правила щодо допустимості доказів

  • Як збирати інформацію таким чином, щоб підвищити її юридичну достовірність; поради щодо цього

  • Опитування потерпілих і свідків

Посібник також містить розділ про ресурси з посиланнями на різні документи, програми та організації громадянського суспільства, які можуть надати підтримку.

Посібник створили під впливом вторгнення в Україну, але його можна застосувати не тільки до цього конфлікту, а й в усьому світі.

Посібник доступний такими мовами: англійською, бірманською, українською та російською.

Last updated