Контракти та угоди

Це підрозділ словника фандрейзингу, розробленого в рамках посібника з фандрейзингу MediaDev GFMD.

Щоб ознайомитися з повною версією словника фандрейзингу (від А до Я) перейдіть за посиланням

Service contract / Контракт про надання послуг

ЄС, зокрема, проводить чітке розмежовування між "контрактами про надання послуг", які ґрунтуються на нормативному Технічному завданні, та "грантовими контрактами", які надають заявникам більшу свободу в поданні різноманітних ідей під широкими тематичними розділами.

У контрактах про надання послуг відносини між організацією-замовником і організацією-виконавцем відрізняються. Відбувається ретельніший контроль за виконанням, а для більшості видів заходів та пов'язаних з ними витрат необхідне офіційне затвердження.

Ключові показники ефективності встановлюються донором і контролюються керівником проєкту донора.

Значна частина бюджету за контрактами про надання послуг в ЄС (зазвичай левова частка) заснована на узгодженій кількості робочих днів, кожен з яких передбачає встановлену ставку винагороди (це означає, що ставка покриває фактичні витрати зацікавленої особи, а також плату за управління). Решта бюджету базується на фактичних витратах (непередбачені витрати), які розраховуються окремо.

Grant contract / Грантовий контракт

Гранти, як правило, мають структуру бюджету, відмінну від контрактів на обслуговування, і засновані на ідеях, представлених заявниками відповідно до опублікованих керівних принципів.

Як правило, вони виділяються за допомогою офіційних конкурсів заявок, але деякі донори виділяють гранти на разовій основі і керують програмами, які приймають заявки протягом усього року.

Управління грантовими контрактами здійснюється одержувачем гранту, який зобов'язаний звітувати перед донором відповідно до структурованого графіка, але може приймати рішення щодо реалізації та витрат без звернення до донора за умови дотримання узгоджених параметрів.

Supplies contract / Контракт постачання

Члени спільноти медіарозробників рідко подають заявки на контракти постачання, які стосуються надання обладнання або розвитку інфраструктури для бенефіціарів у третіх країнах.

Контракти постачання можуть бути частиною ширшого контракту про надання послуг.

Framework contract / Рамковий контракт

Все частіше великі донори направляють фінансування через рамкові контракти, які фактично є списками бажаних постачальників.

Організації-виконавці можуть подавати заявки на укладення рамкових контрактів індивідуально або у складі консорціуму (в ЄС поширеніший останній підхід).

Після того, як список підрядників визначено, спеціальні можливості передаються через рамковий контракт, і попередньо відібрані організації або консорціум можуть вирішити, чи слід їм брати участь у конкурсі.

Ці можливості не відкриті для організацій, що знаходяться за межами рамкових відносин. Процедури подачі заявок зазвичай спрощені, а терміни виконання часто дуже стислі.

Last updated