Краудсорсингові платформи

Перелік поточних можливостей фінансування з можливістю пошуку можна знайти на веб-сайті GFMD.

Усі описи та внесені записи взяті з сайтів представлених установ або організацій. Ми намагаємося оновлювати профілі кожні 6 місяців. Щоб отримати найактуальнішу інформацію, відвідайте веб-сайт відповідної організації.

Crowdfunder прагне надати людям платформу для впливу на свою спільноту, і допоміг зібрати понад 60 мільйонів фунтів стерлінгів для стартапів і різноманітних проектів.

Нещодавно журналістська ініціатива PressPad використала платформу для успішного збору грошей на свій проєкт UDiversifyTheMedia.

Майже в усіх випадках Crowdfunder стягує комісію у три відсотки від отриманих пожертв, а також комісію за обробку платежу та ПДВ.

Хоча на платформі немає спеціальної категорії для журналістських проектів, вона є для публікацій.

Для громадських проектів Crowdfunder може запропонувати до 20 000 фунтів стерлінгів додаткового фінансування для проектів від партнерів, з якими вони працюють. Для цього учасникам кампанії потрібно буде подати заявку на отримання відповідних коштів, і, коли буде досягнуто погодженого відсотка від цільового збору коштів, один із партнерів Crowdfunder може збільшити загальну суму, зробивши пожертву.

(Джерело: journalism.co.uk)

З 2015 року Facebook пропонує можливість робити пожертви благодійним і некомерційним організаціям, зібравши понад 2 мільярди доларів.

Facebook не стягує комісію за пожертвування благодійним організаціям, але бере від одного до трьох відсотків від пожертвувань для «особистих» зборів коштів.

Однак цей шлях може підійти не кожній журналістській організації, оскільки інструменти збору коштів Facebook доступні лише для некомерційних або благодійних організацій у певних країнах.

(Джерело: journalism.co.uk)

Одна з найвідоміших платформ краудфандингу, Kickstarter, запустилася у 2009 році. З того часу понад 17 мільйонів людей підтримали майже півмільйона проектів.

Веб-сайт містить окрему категорію журналістики, на платформі запущено понад 5600 таких проектів, зокрема подкасти.

Однак варто зазначити, що фінансування проектів здійснюється за принципом «все або нічого» (це означає, що якщо ви не зберете заявлену раніше суму, то ви не отримуєте нічого), і, згідно зі статистикою Kickstarter, лише 23 відсотки таких проектів досягають успіху. Окрім цього, Kickstarter застосовує п’ятивідсоткову комісію із зібраних коштів успішних проектів.

Останніми роками журналістська індустрія бачила кілька прикладів успішного краудфандингу на Kickstarter, зокрема стартап із повільної журналістики Tortoise у 2018 році, а також кілька невдалих кампаній стартапу з журналістських розслідувань Point.

(Джерело: journalism.co.uk)

Подібно до Patreon, Ko-fi надає платформу для творців і організацій для збору коштів для проектів, заохочуючи людей робити невеликі одноразові пожертви, що дорівнює ціні кави (звідси і назва).

Платформа не бере собі частину отриманих пожертв, але пропонує «золоте» членство для збору коштів із додатковими функціями, зокрема аналітикою та можливістю пропонувати щомісячну підписку вкладникам і встановлювати суму пожертвувань. Оновлення до «Gold» коштує 9 доларів (приблизно 7,00 фунтів стерлінгів) на місяць.

(Джерело: journalism.co.uk)

Patreon, популярний серед творців YouTube, подкастерів і письменників, дозволяє журналістам фінансувати свої проекти через підписку, а не одноразові пожертви. Користувачі можуть вибирати з різних «рівнів членства», причому творці надають низку різних переваг залежно від суми, яку сплачує кожен підписник.

Платформа має спеціальні категорії для подкастерів, а також для письменників і журналістів.

Якщо ви починаєте роботу на Patreon, пам’ятайте, що платформа отримує відсоток від доходу, який ви отримуєте через членство – він може коливатися від п’яти до 12 відсотків.

(Джерело: journalism.co.uk)

Місія Press Start полягає в тому, щоб підтримувати незалежну журналістику там, де її пригнічують, використовуючи краудфандинг як рятувальний круг для репортерів, які не можуть знайти фінансування для важливих історій.

(Джерело: Press Start)

НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Перелік поточних можливостей фінансування з можливістю пошуку можна знайти на веб-сайті GFMD.

Якщо організація чи можливість відсутні, зв'яжіться з нами!

Last updated