Фонди

Ця сторінка містить вичерпний перелік донорів розвитку ЗМІ. Сторінка регулярно поповнюється новими записами.

Перелік поточних можливостей фінансування з можливістю пошуку можна знайти на веб-сайті GFMD.

Усі описи та внесені записи взяті з сайтів представлених установ або організацій. Ми намагаємося оновлювати профілі кожні 6 місяців. Щоб отримати найактуальнішу інформацію, відвідайте веб-сайт відповідної організації.

Adessium

Adessium Foundation – це голландська грантова організація, заснована торговцем товарами Джерардом ван Влітом. Організація надає гранти заявникам з «лівими» поглядами по всьому світу. Adessium означає «покликати до життя».

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Adessium Foundation сприяє пошуку правди, доступності якісної інформації та публічному дискурсу в цифровому середовищі. Ініціативи, які вони підтримують, зосереджені на журналістських дослідженнях, інформуванні громадськості та захисті прав.

Географічні пріоритети: Фонд підтримує організації в Нідерландах, а також ініціативи, спрямовані на європейську спільноту та чинники, що на неї впливають.

Тип фінансування: Основне фінансування. Крім фінансових внесків, Adessium Foundation надає організаційну підтримку, зосереджену на посиленні потенціалу одержувачів грантів.

Можливості фінансування: Фонд сам звертається до своїх (потенційних) бенефіціарів і запрошує їх подати заявку. Вони не приймають небажаних проєктних пропозицій, але активно досліджують сектор благодійності та роблять вибір на основі своєї стратегічної структури.

Азіатський центр

Азіатський центр (Asia Centre) – це некомерційна організація, яка прагне створити соціальний вплив у регіоні. Організація слугує мозковим центром, місцем для зустрічей, партнером проєктів та соціальним підприємством. Азіатський центр було створено в 2015 році в Бангкоку, Таїланд, а в 2018 році було зареєстровано другу філію в Джохор-Бару, Малайзія.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Азіатський центр проводить науково-обґрунтовані дослідження для створення наборів інструментів знань, таких як книги, базові дослідження, звіти, аналітичні записки, коментарі, інфографіка та відеослайд-шоу. Він також організовує такі заходи, як конференції, круглі столи, семінари та майстер-класи для розвитку спроможності зацікавлених сторін, а також здійснює захист прав через соціальні мережі та залучення ЗМІ.

Географічні пріоритети: Азія

Тип фінансування: Нагороди та премії

Можливості фінансування: Азіатський центр запрошує номінуватися на премію «Журналістика за справедливу Азію» у 2021–2022 роках під темою «Нерівність – загроза життю та джерелам існування», щоб відзначити журналістику, яка висвітлює вплив пандемії COVID-19 на життя та засоби до існування соціально незахищених груп, включаючи жінок, етнічних, релігійних і гендерних меншин, мігрантів і неформальних працівників.

Фонд Азія

Фонд Азія (The Asia Foundation) — це некомерційна міжнародна організація розвитку, яка прагне покращити життя в Азії. Працюючи через офіси у 18 країнах і ґрунтуючись на глибокому місцевому досвіді та шістдесятирічному досвіді, фонд вирішує критичні проблеми, що стосуються Азії у 21-му столітті шляхом зміцнення управління, розширення економічних можливостей, підвищення екологічної стабільності, розширення прав і можливостей жінок та сприяння міжнародній співпраці.

Географічні пріоритети: Країни Азії

Тип фінансування: Гранти, стипендії на роботу та навчання

Можливості фінансування: Ви можете дізнатися більше про стипендіальну програму The Asia Foundation Development Fellows тут

Фонд Білла і Мелінди Гейтс

Фонд, заснований у 2000 році Біллом Гейтсом, співзасновником Microsoft, і його дружиною Меліндою і названий на їхню честь, працює, щоб «допомогти всім людям вести здорове та продуктивне життя». З довірчим фондом у розмірі 40,3 мільярда доларів США це найбільший приватний фонд у світі.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: З 2000 року Фонд Білла та Мелінди Гейтс витратив на медіа-партнерство більше, ніж будь-яка інша благодійна організація.

У 2018 році Фонд планував витратити 20 мільйонів доларів США на медіа-гранти, а додаткове фінансування було виділено команді експертів, яка проводить медіа-дослідження. Значна частина бюджету медіа-грантів розподіляється Глобальними медіа-партнерствами фонду та часто безпосередньо субсидує репортажі про менш часто висвітлювані теми, такі як здоров’я та розвиток.

Фонд зосереджується насамперед на розвитку, цілях, пов’язаних зі стабільним розвитком, глобальній охороні здоров’я та гендерній рівності, зробивши своїм пріоритетом реагування на неспроможність ринку висвітити питання глобальної охорони здоров’я та розвитку.

Географічні пріоритети: Фонд надає гранти через чотири програмні підрозділи, а саме: Програму глобального розвитку, Програму здоров’я в усьому світі, Програму Сполучених Штатів і Програму глобальної політики та захисту прав.

Тип фінансування: Програмне фінансування та основні гранти

Можливості фінансування: Портфоліо Глобального медіа-партнерства, де зосереджена основна частина фінансування ЗМІ,знаходиться в команді програми з захисту прав та комунікацій фонду разом із відділом глобальної політики та захисту прав людини.

Переглянути профіль на веб-сайті CIMA (Востаннє оновлений в березні 2018 р.)

Bloomberg Philanthropies

​Bloomberg Philanthropies працює над тим, щоб забезпечити краще та довше життя якнайбільшій кількості людей, зосереджуючись на п’яти ключових сферах: мистецтво, освіта, навколишнє середовище, державні інновації та охорона здоров’я.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Bloomberg Media Initiative Africa, започаткована в 2014 році, надає міждисциплінарні освітні програми та стипендії в середині кар'єрного шляху, щоб збільшити кількість висококваліфікованих ділових і фінансових журналістів, скликати панафриканські форуми для вивчення кращих світових практик медіа та підтримувати дослідження для стимулювання інновацій в сфері ЗМІ.

Географічні пріоритети: Bloomberg Philanthropies працює над покращенням життя мільйонів людей у ​​понад 810 містах і 170 країнах. У 2020 році організація Bloomberg Philanthropies інвестувала 1,6 мільярда доларів по всьому світу.

Тип фінансування: Основні гранти. Bloomberg Philanthropies співпрацює з існуючими партнерами над усіма їхніми ключовими ініціативами та не надає гранти за межами своєї сфери діяльності або безпосередньо окремим особам.

Можливості фінансування: Грантові пропозиції подаються лише за запрошеннями, а новини про конкурси на гранти регулярно публікуються на веб-сайті.

Переглянути профіль на веб-сайті CIMA (Востаннє оновлений в березні 2018 р.)

Фонд Калуста Гульбенкяна

Фонд Калуста Гульбенкяна (The Calouste Gulbenkian Foundation) — це провідна приватна філантропічна установа, яка робить внесок у більш справедливе та об’єднане суспільство, готуючи громадян майбутнього. Фонд прагне до повної незалежності та збереження своєї спадщини, а його головний пріоритет — розвиток суспільства, яке забезпечує рівні можливості та є життєздатним. Основна мета Фонду – покращувати якість життя через мистецтво, благодійність, науку та освіту.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Фонд підтримує та керує Європейським фондом медіа та інформації (EMIF) у партнерстві з Європейським університетським інститутом. Європейський фонд медіа та інформації переслідує цілі суспільного інтересу та надає гранти на конкурсній основі дослідникам, фахівцям із перевірки фактів, некомерційним та іншим орієнтованим на громадські інтереси організаціям, які працюють над дослідженнями дезінформації та підвищенням медіаграмотності та перевіркою фактів.

Географічні пріоритети: Працює в усьому світі

Тип фінансування: Гранти, основні гранти, програмне фінансування, нагороди та стипендії.

Можливості фінансування: EMIF підтримує ініціативи з перевірки фактів та медіаграмотності, а також фундаментальні дослідницькі проєкти з метою подолання явища онлайн-дезінформації в Європі та сприяння більш стійкій та заснованій на фактах екосистемі цифрової інформації. 4 ключові сфери проєктів, які підтримуються цим фондом:

 • Медіаграмотність

 • Дезінформація в Інтернеті

 • Перевірка фактів

 • Академічні дослідження медіа, дезінформації та інформаційної грамотності

Фінансування доступне для організацій, що знаходяться в європейських країнах, зокрема в ЄС, ЄАВТ та Великобританії, і діяльність яких зосереджена на згаданих країнах.

Крім того, Фонд Калуста Гюльбенкяна просуває та підтримує програми, які мають справу з темами сучасного суспільства, шукають інноваційні відповіді на проблеми сучасного світу, і пропонує нагороди, такі як Премія Гюльбенкяна за гуманізм.

Candid

​Candid – це організація, яка збирає дані, проводить дослідження та публікує новини про некомерційні організації.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: У Candid немає особливого пріоритету, пов'язаного з журналістикою. Завдяки дослідженням, співпраці та навчанню вона єднає різні некомерційні організації, фонди та окремих людей із ресурсами, які їм потрібні, щоб творити добро, спираючись на 88 років досвіду в цій сфері.

Географічні пріоритети: Candid підтримує мільйони людей у всьому світі, які залежать від різних програм і послуг, щоб зробити світ кращим.

Тип фінансування: Організація не надає фінансування, але надає набір ресурсів і бази даних, щоб допомогти вам отримати знання, необхідні для отримання фінансування від спонсорів з усього світу.

Можливості фінансування: Завдяки дослідженням Candid надає некомерційні дані та ресурси донорам і кільком організаціям, у тому числі науковцям.

Фонд Комптона

Понад 50 років Фонд Комптона підтримує роботу у сфері зміни клімату, прогресивної зовнішньої політики, а також прав у сфері репродуктивного здоров'я і справедливості. Фонд підтримує трансформаційне лідерство та сміливі репортажі, що надихають на дії для мирного, справедливого та стабільного майбутнього.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Фонд Комптона вважає, що існує потреба в переконливих історіях про те, хто ми, як ми маємо жити та про наше призначення на цій планеті. Цей момент глобального переходу вимагає перекладу. «Як ми можемо уявити новий світ, не поділившись блискучими історіями про те, яким може бути майбутнє — яким воно може бути на смак, запах, звук і відчуття?» Таким чином, одним із двох головних стратегічних пріоритетів у видачі грантів є «сміливе оповідання», яке має на меті:

 • Порушити наше розуміння статус-кво або дати голос раніше нечуваним наративам.

 • Використовувати образотворче мистецтво, музику, драму, кіно, письменницькі твори та креативні соціальні медіа, щоб звернути увагу на критичні проблеми та поєднати особисте з політичним, емоційне з інтелектуальним.

Географічні пріоритети: Працює в усьому світі.

Тип фінансування: Гранти

Можливості фінансування: Фонд Комптона надає гранти лише за запрошеннями. Вони віддають перевагу наданню грантів на основі довгострокових відносин, і приблизно дві третини їхнього бюджету в останні роки діяльності (період закінчується в 2027 році) виділили на значні багаторічні гранти для загальної операційної підтримки довгострокових грантових партнерів.

Фонд демократії та медіа

Фонд демократії та медіа – наступник фонду Stichting Het Parool, який було засновано у 1944 році власниками Після приватизації післявоєнної газети у 2003 році Stichting Het Parool змінила назву на Stichting Democratie en Media (SDM) - англійською мовою Democracy and Media Foundation (DMF, Фонд "Демократії та медіа").

Пріоритети, пов'язані з розвитком медіа та журналістики: DMF підтримує організації, проекти та інші види ініціатив, які також інвестують у критичні, незалежні ЗМІ та сильну, справедливу конституційну демократію. Це досягається, зокрема, шляхом надання грантів, (зовнішніх) організаційних консультацій та об'єднання різних ініціатив між собою.

Географічні пріоритети: Фонд зосереджений на голландських проектах, але відкритий до співпраці з організаціями та ініціативами за межами Нідерландів, чиї цілі збігаються з цілями Фонду. Наприклад, Фонд є одним з ініціаторів Європейської премії преси, європейської премії за якісну журналістику, яка була заснована у 2012 році.

Тип фінансування: Програмне.

Фонд "Демократії та медіа" надає фінансову підтримку проектам, організаціям або окремим особам, які сприяють реалізації його цілей, зокрема, публікаціям, лекціям, документальним фільмам, виставкам або навчальним програмам для журналістів. Ця підтримка може надаватися у вигляді субсидії, позики або іншої форми інвестицій.

Можливості фінансування: Оскільки DMF перебуває в процесі розробки деталей своєї нової стратегії, він не буде оголошувати звичайні конкурси проектів. Однак організація все ще відкрита до хороших ідей, які сприяють розвитку незалежних, критичних медіа та/або сильної, справедливої, чесної і демократичної держави. (Станом на 06/09/2022

Центр Схід-Захід

Заснований Конгресом США в 1960 році, Центр Схід-Захід (East-West Center) служить джерелом інформації та аналізу важливих питань, що викликають спільне занепокоєння, об’єднує людей для обміну думками, накопичення досвіду та розробки варіантів політики. Центр є незалежною громадською некомерційною організацією, яка фінансується урядом США та додатковою підтримкою, яку надають приватні агентства, окремі особи, фонди, корпорації та уряди в регіоні.

За майже 60 років роботи в Індійсько-Тихоокеанському регіоні з міжнародним управлінням, персоналом, студентами та учасниками, Центр створив всесвітню мережу з 65 000 випускників і понад 1100 партнерських організацій.

Географічні пріоритети: Працює в усьому світі. Зараз фонд підтримує всесвітню мережу з 33 міжнародних офісів у 32 місцях.

Тип фінансування: Стипендії.

Можливості програми: Азіатсько-Тихоокеанська медійна ініціатива (APMI) залучає, надає повноваження і навчає молодих лідерів, журналістів і політичних діячів для побудови інформаційних мереж, надійних джерел і практичних стратегій для виявлення та реагування на дезінформацію; посилює звітність про проблеми довкілля по всій Південно-Східній Азії; і підвищує стабільність ЗМІ для студій новин на тихоокеанських островах.

Існуючи в рамках Програми професійного розвитку, програма APMI включає наступні основні напрямки діяльності:

Медійні ініціативи тихоокеанських островів: Щоб вільні та відкриті суспільства процвітали, їм потрібна сильна та професійна медіаіндустрія з впливовими журналістами. З жовтня 2020 року 16 інформаційних агентств в 11 тихоокеанських острівних країнах змогли відтворити контент із New York Times у рамках партнерства між Центром Схід-Захід (EWC) та Інститутом репортажів про війну та мир (IWPR). Надаючи інформаційним агентствам неупереджену журналістику світового рівня з «авторитетної газети» у Сполучених Штатах, яку вони можуть перевидавати, щоб доповнити висвітлення місцевих новин, проєкт зміцнює інформаційні агентства та допомагає протистояти поширенню дезінформації та упередженого висвітлення в соціальних мережах. Досі інформаційні агентства в основному використовували статті Times пов’язані з виборами в США 2020 року, пандемією COVID-19, глобальними новинами (включно з подіями в британській королівській родині) та навколишнім середовищем. На додаток до ліцензій, усі члени Асоціації новин тихоокеанських островів (PINA) отримують онлайн-підписку на New York Times, їх також запрошують на серію ексклюзивних вебінарів.

Фонд Erste

Фонд ERSTE підтримує ініціативи, направлені на зміни, сприяє розвитку громадянського суспільства та розвитку регіонів. Фонд є ініціатором та діє як інноваційний рушій, створює зв’язок і розповсюджує знання.

Фонд ERSTE – це творча майстерня ідей та інновацій, лабораторія тем майбутнього, яка підвищує свою ефективність завдяки стратегічній співпраці з мережами. Їхня діяльність зосереджена на чотирьох стратегічних цілях:

 • Розширити можливості тих, хто небайдужий;

 • Подбати про фінансове благополуччя для всіх;

 • Зберегти демократичну Європу;

 • Захистити сучасну культуру.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Фонд ERSTE став співзасновником міжнародної журналістської платформи Reporting Democracy. Незалежні журналісти досліджують і ставлять під сумнів теми, тенденції та події, які формують майбутнє демократії в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі. Reporting Democracy публікує репортажі, інтерв’ю та аналізи кореспондентів з 14 країн. Журналісти на місцях отримують комісійні та гранти на детальні звіти та дослідження.

Географічні пріоритети: Як основний акціонер Erste Group ERSTE Foundation забезпечує незалежне майбутнє одного з найбільших постачальників фінансових послуг у Центральній, Східній та Південно-Східній Європі. Будучи приватним фондом австрійських ощадних банків, фонд прагне служити загальному благу. Вони інвестують частину своїх дивідендів у регіон, де працює Erste Group.

Тип фінансування: Гранти, основні гранти, програмне фінансування, нагороди та стипендії.

Можливості фінансування: Різні типи можливостей залежно від основних напрямків, перелічених вище. Фонд забезпечує:

 • Академію для НУО з найбільшою програмою розвитку управлінського потенціалу для організацій громадянського суспільства в Центральній та Східній Європі,

 • та багато інших програм та інструментів.

Fondation Puech

Фонд Ніколя Пюеша, заснований у Сьоні в 2011 році, є приватним фондом, що діє згідно зі швейцарським законодавством.

Пріоритети, пов'язані з розвитком медіа та журналістики: Фонд підтримує програми, які заохочують просвітницьку публічну дискусію, що ґрунтується на достовірній, точній інформації.

Ключові учасники публічних дебатів часто наражають себе на значний ризик і тому особливо потребують підтримки та захисту. Фонд надає гранти організаціям, які ставлять собі за мету захищати та допомагати таким людям.

Тип фінансування: Програмне

Фонд визначає розмір гранту, виходячи з потреб, якості та специфіки кожного проекту. Найбільший грант, наданий Фондом на сьогоднішній день, становить 50 000 швейцарських франків.

Фонд присуджує гранти переважно організаціям, асоціаціям, установам або фондам.

Фонд не фінансує гранти на навчання або проєкти академічних досліджень.

Фонд не надає прямої фінансової підтримки фізичним особам.

Можливості фінансування: Заявки розглядаються протягом року, без визначеного терміну, і можуть бути написані англійською або французькою мовою. Заявники зазвичай отримують відповідь протягом шести тижнів після отримання запиту.

Фонд Форда

Фонд Форда – американський приватний фонд, місія якого полягає у підвищенні добробуту людей. Фонд був заснований у 1936 році з початковим грантом від Едсела Форда, сина Генрі Форда, для використання "в наукових, освітніх та благодійних цілях, все для суспільного добробуту".

Пріоритети, пов'язані з розвитком медіа та журналістики: Фінансування розвитку медіа належить до портфоліо "Свобода слова", оскільки "вільний потік інформації та ідей є важливим для здорових, прогресивних суспільств. Наша робота пропонує простір для творчого самовираження і підтримує зусилля, спрямовані на забезпечення відкритості та справедливості медіа-систем і політики", - йдеться на сайті Фонду Форда.

Географічні пріоритети: Діяльність Фонду Форда має глобальний масштаб. Він прагне інвестувати в трансформаційні ідеї, окремих осіб та інституції, щоб стимулювати лідерів та організації, які сприяють соціальній справедливості та створенню рухів по всьому світу.

Тип фінансування: Основні гранти. Пріоритет у фінансуванні надається ініціативам/ідеям, спрямованим на боротьбу з нерівністю.

Можливості фінансування: Фонд має онлайн базу даних грантів з можливістю пошуку, в якій міститься корисна інформація про фінансування, яка може вам знадобитися.

Переглянути профіль на веб-сайті CIMA (Востаннє оновлений в березні 2018 р.)

Фонд свободи Фрідріха Наумана

Фонд свободи Фрідріха Наумана базується на принципах лібералізму і просуває політичну освіту в Німеччині та за кордоном. Подіями та публікаціями Фонд допомагає людям брати активну участь у політичних справах. Фонд підтримує талановитих молодих студентів стипендіями. З 2007 року доповнення «за свободу» стало усталеною частиною назви фонду. Вони займаються цим з моменту свого заснування 19 травня 1958 року.

Географічний діапазон: Працює в усьому світі.

Тип фінансування: Стипендії

Можливості фінансування: Базуючись на ідеї лібералізму, Фонд свободи Фрідріха Наумана пропонує стипендії на отримання політичної освіти в Німеччині та за кордоном.

Фонд Фріта Орда

Фонд Фріта Орда — це приватна некомерційна організація, яка сприяє свободі вираження думок, громадських дебатів, мистецтва та культури. Робота фонду відрізняється від роботи активістів чи організацій з особливими інтересами. Вони, в основному, фінансуюють ідеї, проєкти та ініціативи інших. Сам Фріт Орд також організовує події та дебати, які стосуються актуальних соціальних проблем, культури свободи вираження поглядів, нехудожньої прози, документальних фільмів і журналістських/медіа-досліджень.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Фонд Фрітта Орда підтримує журналістику на різноманітні теми, важливі для суспільних дебатів і громадськості. Найвищий пріоритет для них — це журналістські розслідування або журналістика, яка вимагає додаткових ресурсів з інших причин. Місцева журналістика та соціальні дебати в ЗМІ по всій країні також важливі для Фрітта Орда, як і критика та огляди. Фонд підтримує журналістику на всіх платформах – газети, журнали, журнали, подкасти, радіо та телебачення. Медіа-дебати, медіа-конференції та медіа-дослідження також отримують певне фінансування. Фріт Орд має окремий щорічний грант для норвезьких журналістів на навчання в Інституті Reuters з вивчення журналістики в Оксфордському університеті в Англії.

Географічні пріоритети: Проєкти, які отримують фінансування, мають приносити користь норвезькій громадськості та бути доступними для всіх. З цієї причини більшість фінансування проєктів надходить до норвезьких організацій. Проте в особливих випадках Фонд Фрітта Орда може сприяти просуванню свободи слова в інших країнах.

Тип фінансування: Гранти, гранти на навчання та нагороди

Можливості фінансування: Щороку проводиться шість раундів проєктних заявок, а це означає, що відповідь не займе багато часу. Фріт Орд часто надає підтримку на ранніх стадіях нових проєктів. Проєкти, які отримують фінансування, мають приносити користь норвезькій громадськості та бути доступними для всіх. В особливих випадках Фонд Фрітта Орда може сприяти просуванню свободи слова в інших країнах.

Окрім грантів у відповідь на заявки, Фундація Фрітта Орда реалізує низку власних ініціатив у Норвегії та за кордоном. Фріт Орд також пропонує підтримку для проєктів, які сприяють свободі слова, публічному дискурсу, мистецтву та культурі. Підтримані заходи мають сприяти загальному благу та бути доступними для громадськості.

Фонд Gazeta Wyborcza

Фонд Gazeta Wyborcza, що базується в Польщі, був заснований у 2019 році з метою сприяння свободі та доброчесності ЗМІ. Фонд має на меті розвивати незалежну журналістику через широку освітню та культурну діяльність. Проекти, що реалізуються в рамках Фонду, є загальнонаціональними та міжнародними, і досягаються у співпраці з найбільшими ЗМІ в Європі.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Фонд підтримує соціальні ініціативи та громадські проекти, а також усі види діяльності, спрямовані на розширення журналістської свободи, підвищення якості журналістики, розвиток освіти та критичного мислення.

Метою Фонду є культурно-просвітницька робота в галузі журналістики, мистецтва та культури в Польщі та за кордоном, а також інтеграція наукової, журналістської, мистецької та бізнес-спільноти в найважливіші теми сучасного світу - мир, свобода, демократія та громадянські права.

Географічні пріоритети: Польща та Європа

Тип фінансування: Програмне

Можливості фінансування:

У зв'язку з вторгненням Росії в Україну та поширенням окупантом дезінформації Фонд "Gazeta Wyborcza" та його партнери заснували Фонд для України, призначений для безпосередньої підтримки журналістів та видавців у зоні бойових дій.

Поточний капітал Фонду становить 410 000 євро.

Зібрані кошти спрямовуються на закупівлю обладнання, необхідного для роботи журналістів у зоні бойових дій, фінансову підтримку журналістів та медіа-організацій в Україні, а також на переїзд журналістів до Польщі та інших країн ЄС. З цією метою фонд співпрацює з медіа та організаціями в Україні та інших частинах Європи.

Проєкт Ground Truth

Проєкт Ground Truth — це відзначена нагородами незалежна, позапартійна, некомерційна новинна організація, яка займається підтримкою нового покоління журналістів у США та в усьому світі.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Їхня місія полягає в тому, щоб обслуговувати незахищені громади, підтримуючи нове покоління журналістів, щоб робити репортажі на місцях, а також просувати стабільність, інновації та справедливість у журналістиці в усьому світі.

Географічні пріоритети: Працює в усьому світі.

Тип фінансування: Стипендії, гранти.

Можливості фінансування: GroundTruth створює зацікавлену спільноту навколо впливової журналістики та потужного оповідання історій від нового покоління, одночасно підтримуючи їхні кар’єри як стипендіатів, членів корпусу та випускників. З моменту запуску GroundTruth вони підтримали понад 300 стипендіатів із понад 50 країн, а також понад 300 членів корпусу Report for America, які працюють у місцевих редакціях у Сполучених Штатах. Цього року вони запустили «Звіт для світу» в Бразилії, Індії та Нігерії.

Фонд Helsingin Sanomat

Фонд Helsingin Sanomat — приватна некомерційна організація. Його мета —сприяти та підтримувати дослідження високого рівня та реалізовувати право на свободу слова.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Мета Фонду Helsingin Sanomat — забезпечити майбутнє фінських медіа та якісної журналістики, а також підтримати свободу слова.

Фонд Helsingin Sanomat заохочує та підтримує дослідження у сфері комунікацій та комунікаційну галузь, а також міждисциплінарні дослідження майбутнього.

Географічні пріоритети: Фінляндія

Тип фінансування: Гранти, стипендії, та нагороди.

Можливості фінансування: Фонд фінансує постдокторські проєкти, пов’язані з індустрією зв’язку. Крім того, Фонд присуджує стипендії фінським журналістам, які перебувають у середині своєї кар’єри, щоб вони могли навчатися у найкращих університетах за кордоном. Фонд Helsingin Sanomat розподіляє гранти цілий рік. Рішення приймаються приблизно тричі на рік, а про кінцеві результати повідомляють через систему подачі заявок на гранти.

Фонд подружжя Хьюлет

Фонд Вільяма та Флори Хьюлет — це позапартійний приватний благодійний фонд, який просуває ідеї та підтримує установи, спрямовані на створення кращого світу.

Понад 50 років Фонд підтримує зусилля з просування освіти для всіх, збереження навколишнього середовища, покращення життя та засобів існування в країнах, що розвиваються, сприяють здоров’ю та економічному добробуту жінок, підтримують яскраве виконавське мистецтво та роблять філантропічний сектор більш ефективним.

Фонд заснували у 1966 році інженер і підприємець Вільям Р. Хьюлет та його дружина, Флора Лемсон Хьюлет, з їхнім старшим сином Волтером Хьюлетом.

Сьогодні це одна з найбільших філантропічних установ у Сполучених Штатах, яка у 2020 році надала гранти на 465 869 000 доларів організаціям по всьому світу, щоб допомогти людям будувати краще життя. Їхній філантропічний підхід і основні сфери надання грантів залишаються пов’язаними з духом і цінностями їх засновників.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Програма глобального розвитку та народонаселення надає гранти на розширення репродуктивних та економічних можливостей жінок, посилення ролі громадян і покращення процесу прийняття політичних рішень на основі доказів. Протягом багатьох років фонд виділяв гранти на суму від 27 000 до 1 200 000 доларів США різним ЗМІ та організаціям підтримки ЗМІ.

Географічні пріоритети: Працює в усьому світі.

Тип фінансування: Програмне.

Можливості фінансування: Фонд надає гранти широкому колу інституцій – від дослідницьких університетів, які сприяють розширенню суспільних знань, і центрів виконавського мистецтва, що залучають місцеві різноманітні громади, до масових організацій, які представляють мільйони людей, і багатосторонніх груп, які працюють над міжнародним розвитком.

У будь-який момент одночасно активні понад 2250 грантів Фонду подружжя Хьюлет. У 2020 році фонд виділив 465 869 000 доларів США у вигляді грантів і виплатив 471 308 000 доларів США у вигляді грантів. Станом на 31 грудня 2020 року активи фонду становили приблизно 13,3 мільярда доларів.

Фонд Генріха Болля

Фонд Генріха Болля підтримує проєкти, які спрямовані на розвиток демократії та захист прав людини, вжиття заходів для запобігання руйнуванню глобальної екосистеми, просування рівності між жінками та чоловіками, забезпечення миру шляхом запобігання конфліктам у кризових зонах та захист свободи людей від надмірного впливу державної та економічної влади. Вони підтримують тісні зв’язки з Партією зелених Німеччини (Альянс 90/Зелені) і, будучи мозковим центром екологічних бачень і проєктів, є частиною міжнародної мережі, що охоплює партнерські проєкти приблизно в 60 країнах. Фонд Генріха Болля працює незалежно та плекає дух інтелектуальної відкритості.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Генріх Болль заохочував громадянське суспільство втручатися в політику і це стало моделлю роботи для Фонду. Основне завдання — політична освіта в Німеччині та за кордоном, яка буде сприяти демократичній волі, соціально-політичній відповідальності та міжнародному взаєморозумінню. Ця освіта керується основними політичними цінностями екології, демократії, солідарності та ненасильства. Фонд особливо зацікавлений у реалізації демократичного імміграційного суспільства, а також гендерної демократії як відносин між статями, вільних від залежності та домінування.

Програма Transatlantic Media Fellowships протягом кількох років підтримує високоякісну трансатлантичну журналістику. У 2020 році Фонд Генріха Болла підтримав обрану кількість журналістів і публіцистів із США та Європи в незалежній, щонайменше п’ятиденній, трансатлантичній поїздці, з метою дослідити історії, пов’язані з роботою фонду над політикою в 4 сферах: енергетика та клімат; зміни у сільському господарстві; демократія, права людини та соціальна політика, а також зовнішня політика та політика безпеки. Стипендії обираються щорічно та відкриті для журналістів і публіцистів у будь-якому виді ЗМІ. Будь ласка, зверніть увагу, що критерії відбору відрізняються залежно від проблемної сфери та можуть відрізнятися між регіональними та національними офісами, що беруть участь.

Географічні пріоритети: Працює в усьому світі. Зараз фонд підтримує всесвітню мережу з 33 міжнародних офісів у 32 місцях.

Тип фінансування: Стипендії та допомога

Служба координації роботи незалежних агентств новин в надзвичайних ситуаціях

Служба координації роботи незалежних агентств новин в надзвичайних ситуаціях (INERC) була створена, щоб допомогти донорам, які бажають і здатні надати значну фінансову підтримку незалежним ЗМІ, краще зрозуміти, де є найбільша потреба, і скоординувати свої зусилля, щоб максимально змінити ситуацію під час COVID-19.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: INERC створили на базі ідеї, що якісніша інформація про потребу та надання допомоги у надзвичайних ситуаціях може допомогти забезпечити більш ефективний розподіл цієї допомоги по всьому світу та уникнути ситуації, коли кілька відомих агентств новин отримують велику підтримку від багатьох різних донорів у той час як набагато більш важливі, але менш відомі, отримують незначну підтримку, або взагалі її не отримують.

Географічні пріоритети: Збір даних для визначення сфер найбільшої потреби від незалежних ЗМІ по всьому світу, включаючи як комерційні, так і некомерційні, але за винятком контрольованих урядом і державних ЗМІ, був у центрі пріоритетів INERC.

Тип фінансування: INERC не надавала фінансування безпосередньо. Вона напряму об’єднала кілька основних донорів, мережі, що організовують незалежні агентства новин, організації з розвитку ЗМІ та дослідницькі можливості для забезпечення ефективнішої та більш інформованої скоординованої екстреної допомоги.

Можливості фінансування: INERC була тимчасовою ініціативою, яка спочатку планувалася на шість місяців і доповнювала важливу роботу, виконану іншими щодо координації фінансування та розвитку ЗМІ. INERC завершила існування 31 жовтня 2020 року.

Міжнародний фонд жіночих медіа

Міжнародний фонд жіночих медіа (IWMF), розташований у Вашингтоні, округ Колумбія — це міжнародна організацією, яка працює над підвищенням видимості жінок у ЗМІ. IWMF створив програми, щоб допомогти жінкам у ЗМІ знайти практичні рішення для перешкод, з якими вони стикаються у своїй кар’єрі та житті.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: IWMF вважає, що популяризація роботи та підвищення ролі жінок у ЗМІ по всьому світу має вирішальне значення для прозорості та різноманітності голосів.

Географічні пріоритети: Працює в усьому світі.

Тип фінансування: Програмне.

Можливості фінансування: IWMF має безліч фондів, які задовольняють конкретні потреби та спрямовані на конкретні теми.

Journalismfund.eu

Journalismfund - це перша незалежна неприбуткова організація, заснована в 1998 році, щоб стимулювати незалежну розслідувальну журналістику в Європі.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Сприяння незалежній міжнародній розслідувальній журналістиці шляхом об’єднання донорів і журналістів для просування демократії в Європі.

Географічні пріоритети: Сприяння незалежній міжнародній розслідувальній журналістиці шляхом об’єднання донорів і журналістів для просування демократії в Європі.

Тип фінансування: Програмне фінансування та основні гранти.

Можливості фінансування: Журналістський фонд надає декілька можливостей фінансування, пов’язаних із їхніми пріоритетами, зокрема: європейське транскордонне, розкриття сучасного рабства, наукова журналістика та journalismfund.eu.

Фонд JX

Фонд JX, заснований у квітні 2022 року, підтримує медіа та журналістів, які втекли з регіонів, охоплених війною та кризою, надаючи їм можливість швидко та гнучко продовжувати свою роботу у вигнанні. Він діє як міжнародний координаційний центр, визначаючи, які ресурси потрібні в той чи інший момент, збираючи пропозиції про допомогу та розподіляючи їх туди, де вони найбільше потрібні.

Фонд JX підтримується широким альянсом засобів масової інформації, організацій громадянського суспільства та великою кількістю донорів.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістики: Фонд JX тісно співпрацює зі ЗМІ в екзилі та розробляє проекти у співпраці з досвідченими партнерськими організаціями, щоб закрити прогалини у структурі фінансування та динамічно реагувати на потреби, що виникають.

Географічні пріоритети: Білорусь, Росія та Україна, з планами розширити програму на більшу кількість країн у 2023 році.

Тип фінансування: Фонд JX об'єднує фінансові ресурси і через різні проєкти та партнерства розподіляє їх відповідно до поточних потреб. При цьому він використовує державні гранти, інституційне фінансування та приватні пожертви. Завдяки різноманітним джерелам фінансування Фонд JX має змогу розробляти гнучкі та небюрократичні процедури, які ефективно підтримують ЗМІ у вигнанні.

Коли журналісти та ЗМІ змушені покинути свою країну через політичні переслідування або війну, Фонд JX підтримує їх у відновленні журналістської діяльності у вигнанні. Його мета - сприяти створенню сталого медіа-ландшафту у вигнанні. Для цього фонд постійно оцінює потреби журналістів у вигнанні, досліджує наявні ресурси та спільно з партнерами розробляє проекти, які відповідають поточним викликам і умовам.

Критерії: Фонд JX підтримує ЗМІ та журналістів, які відповідають наступним критеріям:

 • ЗМІ/журналіст не може виконувати роботу у своїй країні через політичні переслідування або репресії.

 • ЗМІ/журналіст опублікував роботу в країні свого походження або в країні свого поточного проживання протягом останніх шести місяців.

 • ЗМІ/журналіст не пов'язаний з політичними партіями чи інституціями.

 • Надана підтримка дозволить засобу масової інформації/журналісту відновити свою журналістську діяльність.

 • Видавнича діяльність ЗМІ/журналіста відповідає Мюнхенській декларації про обов'язки та права журналістів

Можливості фінансування: Фонд JX надає гранти різного розміру, щоб допомогти ЗМІ у вигнанні стати на ноги. Відбір ЗМІ відбувається на основі прозорих критеріїв та рекомендацій експертного комітету, який збирається на регулярній основі.

Тривалість фінансування, максимальна сума гранту та додаткові умови змінюються з кожним раундом фінансування. Заявники можуть подавати заявки та отримувати фінансування неодноразово. Рішення про фінансування проєкту, а також про суму гранту приймає міжнародний експертний комітет у складі п'яти осіб на основі прозорих критеріїв відбору, які змінюються на ротаційній основі.

Фонд Конрада Аденауера

Фонд Конрада Аденауера — це політичний фонд, який прагне досягти миру, свободи та справедливості через політичну освіту як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Фонд Конрада Аденауера підтримує молодих журналістів у спеціальних проєктах. З 1980 року Фонд вручає премію для місцевих журналістів. З 2002 року «Нагорода за соціальну ринкову економіку Фонду Конрада Аденауера» вшановує особистостей, які виявили видатну відданість справі збереження та подальшого розвитку соціальної ринкової економіки.

Географічні пріоритети: На національному та міжнародному рівнях фонд зосереджується на досягненні миру, свободи та справедливості через політичну освіту. Консолідація демократії, просування європейської інтеграції, інтенсифікація трансатлантичних відносин і співробітництво в галузі розвитку — особливий пріоритет.

Будучи аналітичним центром і консультаційним агентством, Фонд Конрада Аденауера розробляє наукові основи та проводить сучасний аналіз політичних дій. Академія фонду в Берліні — це форум для діалогу з питань майбутнього між політиками, бізнесом, церквою, суспільством і наукою.

Тип фінансування: Нагороди, призи та стипендії.

Можливості фінансування: Заявки на фінансування, які розглядаються Фондом, мають бути надіслані до офісу KAS у Кенії не пізніше вересня року, що передує тому, у якому запитується фінансування.

Фонд братів Найт

​Фонд братів Найт (Knight Foundation) — це національний фонд із сильним місцевим корінням. Фонд інвестує в журналістику, мистецтво та в успіх міст, де брати Джон С. і Джеймс Л. Найт колись видавали газети.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Фонд братів Найт підтримує вирішальну роль журналістики в демократії, бо вона інформує суспільство. Фонд вважає, що журналістські організації мають бути життєздатними, щоб стабільно залишатися незалежними.

Фонд інвестує у будування стабільного майбутнього для незалежної місцевої журналістики, щоб громада могла переслідувати свої справжні інтереси.

Географічні пріоритети: За словами Джима Найта, брати Найт створили Knight Foundation, щоб сприяти досконалості в журналістиці та успіху спільнот, у яких вони працювали.

Внутрішні програми США отримують основну частину фінансування фонду. Останніми роками міжнародне фінансування скоротилося, хоча певна підтримка фонду по відношенню до американських організацій має міжнародний компонент.

Тип фінансування: Програмне фінансування та основні гранти.

Можливості фінансування: Фонд шукає інноваційні ідеї, які підтримують поінформовані та залучені спільноти. Щоб подати заявку на отримання фінансування, необхідно надіслати короткий лист-запит.

Переглянути профіль на веб-сайті CIMA (Востаннє оновлений в березні 2018 р.)

Фонд короля Бодуена

Фонд короля Бодуена (KBF) зі штаб-квартирою в Брюсселі — це європейський фонд, який активно працює в Бельгії, Європі та за кордоном. Фонд розвинув розгалужену мережу по всьому світу як провідний гравець у сфері міжнародної благодійності. Ця мережа, яка постійно розвивається, є важливим інструментом для філантропів, які бажають діяти для загального блага у своїй країні та/або за кордоном.

Діяльність KBF охоплює вісім програм, які служать суспільним інтересам. Кожна з цих програм розділена на різні підпрограми, що поєднують різні методи роботи з метою максимального впливу на суспільство.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Підпрограма програми Соціального залучення «Зміцнення сектору НУО» надає структурну підтримку асоціаціям для посилення їхнього впливу, стимулювання цифрової трансформації волонтерського сектору та створення ефективних інструментів управління.

У рамках своєї міжнародної програми KBF підтримує філантропів і донорів (громадян, підприємства та організації), які бажають діяти на підтримку громадських інтересів на міжнародному рівні, на будь-якому континенті і в будь-якій сфері діяльності. У країнах Глобального Півдня вони підтримують місцеві проєкти, а також людей та організації, які спричиняють зміни та роблять внесок у розвиток своєї країни.

Тип фінансування: Гранти

Можливості фінансування: Організації та громадяни, які працюють для загального блага в багатьох сферах, таких як охорона здоров’я, боротьба з бідністю, навколишнє середовище та спадщина, як у Бельгії, так і за кордоном, можуть отримати доступ до конкурсів фінансування на спеціальній сторінці конкурсу пропозицій KBF. Підтримка Фонду, як правило, є фінансовою, але також може бути у формі коучинга, індивідуальної підтримки та спілкування.

Фонд короля Бодуена також може надати матеріально-технічну та практичну підтримку для збору коштів у Бельгії, Європі та/або за кордоном (наприклад, у США, Канаді та Азії).

Інститут Ленфеста

Інститут Ленфеста у 2016 році заснував покійний підприємець кабельного телебачення Г. Ф. (Геррі) Ленфест. Ленфест подарував Інституту початковий внесок у розмірі 20 мільйонів доларів США, який згодом був доповнений іншими донорами, для інвестицій в інноваційні ініціативи у сфері новин, нові технології та нові моделі життєздатної журналістики. Ленфест також подарував Інституту своє право власності на The Philadelphia Inquirer.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Якісні, глибокі репортажі залишаються основною ціннісною пропозицією між місцевими новинними організаціями та їх аудиторією. Інститут Ленфест інвестує в незмінну, корисну для суспільства журналістику для громад, які він обслуговує. Основні пріоритети включають:

 • Журналістику високого впливу;

 • Новини, технології та інновації;

 • Різноманітну, зростаючу аудиторію;

Географічні пріоритети: Інститут Ленфеста — новатор і агент змін, який розробляє масштабовані рішення в екосистемі новин Філадельфії, що застосовуються по всій країні. Починаючи зі своєї батьківщини, Інститут Ленфеста будує життєздатні, відтворювані моделі для стабільних місцевих новинних компаній у США.

Тип фінансування: Гранти

Можливості фінансування: Інститут Ленфеста підтримує як цифрову трансформацію старих агентств новин, так і підприємців-новаторів у цій сфері. Його інвестиційна стратегія, яка надихалася венчурними підприємствами, полягає в практичній діяльності, сприянні експериментам і підприємництву у великих і малих агентствах новин. Підпишіться на інформаційний бюлетень Інституту електронною поштою, щоб отримувати оновлення щодо конкурсів на гранти.

Фонд Limelight

Фонд Limelight у 2021 році заснував Джон Касперс. Касперс — інтернет-підприємець і один із співзасновників платіжної платформи Adyen. Організація незалежна та благодійна, знаходиться в Нідерландах.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Фонд підтримує сильну та вільну інформаційну екосистему в епоху цифрових технологій, допомагає журналістиці та організаціям громадянського суспільства, які не залежать від приватних інтересів.

Географічні пріоритети: Працює в усьому світі

Тип фінансування: Гранти, основні гранти та програмне фінансування

Можливості фінансування: Фонд надає різні види та обсяги фінансування та підтримки залежно від того, що потрібно. Вони активно шукають можливості фінансування, які відповідають їхній місії, і не приймають ініціативних пропозицій. Фонд Limelight фінансує та підтримує журналістику та організації громадянського суспільства, які прагнуть: ● надавати незалежну якісну інформацію; ● розвивати допоміжні технології; ● формувати сприятливе середовище для різноманітної та незалежної інформації в суспільних інтересах.

Luminate

Заснована в 2018 році мережею Omidyar Network, Luminate — це міжнародна філантропічна організація, яка прагне розширяти здатності людей і установ працювати разом для побудови справедливих і чесних суспільств.

Luminate робить це, фінансуючи та підтримуючи некомерційні та комерційні організації та пропагуючи політику та дії, які допоможуть людям брати участь у вирішенні питань, що впливають на їхнє життя, і робити владу більш прозорою, чуйною та підзвітною.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Luminate надає пріоритети досягненню впливу в чотирьох пов’язаних сферах, які лежать в основі міцних суспільств: розширення громадянських можливостей, права в сфері даних та цифрових технологій, фінансова прозорість, та незалежні ЗМІ. Організація прагне захищати активну вільну пресу, яка розкриває правду та притягує владу до відповідальності.

Через свою Програму міжнародного фонду медіа, що представляють суспільний інтерес, Luminate закликає міжнародних донорів і політиків визнати нагальність збільшення фінансування ЗМІ, що представляють суспільний інтерес.

Географічні пріоритети: Серед партнерів Luminate по всьому світу – як підприємці-новатори, так і сміливі учасники глобальних кампаній.

Тип фінансування: Програмне фінансування та гранти.

Можливості фінансування: Luminate не приймає ініціативні заявки. Фонд знаходить потенційних партнерів завдяки власним дослідженням і старанності, а також розгалуженій глобальній мережі.

Переглянути профіль Omidyar на веб-сайті CIMA (Востаннє оновлений в березні 2018 р.)

Фонд Макартурів

Фонд Джона Д. і Кетрін Т. Макартурів підтримує творчих людей, ефективні інституції та впливові мережі, які будують більш справедливий, зелений і мирний світ.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Програма Фонду «Журналістика та медіа» спрямована на зміцнення та підтримку незалежної медіа-екосистеми, яка досліджує дії інституцій та наслідки політики, кидає виклик суспільним нормам, розширює різноманітні точки зору та створює можливості для індивідуальних дій та публічних обговорень нагальних питань сучасності.

Географічні пріоритети: Сфери роботи, в яких Фонд відповідально проводить надання грантів, включають (1) посилення захисту прав людини, підвищення підзвітності уряду та покращення ефективності та якості правосуддя; (2) роботу зі зниження материнської смертності та покращення якості материнського здоров’я та охорони репродуктивного здоров’я в Індії, Мексиці та Нігерії.

Тип фінансування: Програмне фінансування та гранти.

Можливості фінансування: Фонд присуджує більшість своїх грантів організаціям, визначеним власними співробітниками. Щороку вони також присуджують гранти окремим особам через програму MacArthur Fellows, яка не приймає заявок або номінацій. Платформу управління грантами можна знайти нижче:

Фонд медіадемократії

Фонд медіадемократії (Media Democracy Fund) – це проєкт фонду New Venture, американської громадської благодійної організації, що заснована відповідно до поправки 501(c)3 (некомерційної організації). Річний цикл надання грантів MDF підтримує загальні операції та проєкти його грантоотримувачів і зберігає можливість швидко фінансувати проєкти, спрямовані на вирішення можливостей або загроз, які виникають протягом року.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: MDF — це одна з перших благодійних організацій, що підтримує медіа та технологічні політичні організації, які працюють на захист суспільних інтересів і прав людини в епоху цифрових технологій.

Географічні пріоритети: MDF працює в усьому світі. Він тісно співпрацює з фінансовими партнерами, щоб гарантувати, що їхнє фінансування має максимальний вплив і захищає фундаментальні права громадян на вільне висловлення думок, мобілізує маргіналізовані спільноти і сприяє рівним правам для всіх.

Тип фінансування: Основні гранти

Можливості фінансування: MDF сприяє роботі журналістів та громадських ЗМІ. Але він не фінансує навчання журналістів і не надає прямої допомоги чи фінансування журналістським виданням. Будучи посередником, він радше фінансує політику, яка має великий вплив на цифрові медіа.

Переглянути профіль на веб-сайті CIMA (Востаннє оновлений в березні 2018 р.)

Інвестиційний фонд розвитку медіа (MDIF)

MDIF зі штаб-квартирою в Нью-Йорку — це зареєстрована некомерційна корпорація зі статусом публічної благодійної організації.

MDIF надає доступне боргове та акціонерне фінансування незалежним новинним та інформаційним компаніям у країнах, де доступ до вільних та незалежних ЗМІ знаходиться під загрозою. Капітал і технічне сприяння з боку цієї організації допомагають незалежним компаніям конкурувати зі ЗМІ, які представляють інтереси урядів і можновладців, дозволяючи їм будувати міцний бізнес навколо цінностей новин, заснованих на фактах, інформованої думки та відкритих дебатів. Вони інвестують у компанії від ранньої стадії до стадії зростання та керують інвестиціями через структуру фонду.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: MDIF інвестує в незалежні ЗМІ по всьому світу, надаючи новини, інформацію та дискусії, необхідні людям для побудови вільних, процвітаючих суспільств. Організація співпрацює з підприємствами, починаючи з підприємств, які знаходяться на початкових стадіях свого розвитку, і закінчуючи відомими гравцями, які прагнуть розширити аудиторію чи збільшити доходи, а також з компаніями, які не мають доступу до інвестиційного капіталу.

Служба медіа-консультації організації надає клієнтам інформацію, необхідну для прийняття важливих рішень щодо напрямку їхнього бізнесу.

MDIF також співпрацює з консорціумом інших організацій з розвитку медіа в рамках програми «Захист незалежних ЗМІ для ефективного розвитку» (PRIMED), щоб підтримати медіа, які представляють суспільний інтерес, у Бангладеш, Ефіопії та Сьєрра-Леоне.

Географічні пріоритети: З моменту заснування в 1996 році MDIF інвестував понад 240 мільйонів доларів США в 128 незалежних агентств новин у 44 країнах. MDIF надає фінансування лише в країнах, які були схвалені їхньою радою директорів. Отримавши заявку від інформаційного агентства в країні, в якій вони не працювали, Рада вирішить, чи можна працювати в цій країні, проаналізувавши медіа, правове та бізнес-середовище. Глобальні (Азія 40%, Європа 35%, Латинська А 20%, Африка 5%)

Тип фінансування: Позики та капітал для розвитку бізнесу

Можливості фінансування: Метою фінансування MDIF є переважно розвиток бізнесу, від фінансування запуску нових продуктів до оборотного капіталу.

Подача заявки на фінансування — це детальний процес. Це важливе зобов’язання для агентства новин та MDIF. Вони обирають клієнтів за трьома широкими критеріями: виконання місії за умови інвестицій; потенціал довгострокової життєздатності; редакційна чесність.

Переглянути профіль на веб-сайті CIMA (Востаннє оновлений в березні 2018 р.)

Stiftung Mercator

Stiftung Mercator — це приватний незалежний фонд. Він підтримує та розвиває проєкти, які покращують участь та згуртованість у дедалі більш різноманітному суспільстві.

Stiftung Mercator хоче:

Географічні пріоритети: Діяльність у Німеччині, Європі та світі; фонд особливо споріднений із Рурським регіоном, домом родини засновників і штаб-квартирою фонду.

Тип фінансування: Програмне фінансування та основні гранти.

Можливості фінансування: Stiftung Mercator обирає для фінансування проєкти, які допомагають досягти соціально-політичних цілей, поставлених у їх тематичних кластерах і сферах діяльності.

Фонд Німана

Фонд Німана був заснований як стипендія для обраних журналістів, яких запрошували провести навчальний рік у Гарварді, щоб виконати індивідуальні плани навчання та зміцнити свої знання і лідерські навички.

Географічний діапазон: Працює в усьому світі.

Тип фінансування: Стипендії.

Стипендії у Фонді Німана: Щороку Фонд Німана присуджує оплачувані стипендії до 24 журналістам, які працюють у друкованих виданнях, телерадіомовленні, цифрових та аудіовізуальних медіа з принаймні п’ятирічним досвідом повної зайнятості в ЗМІ. Крім того, стипендіати Neiman отримують стипендію в розмірі 80 000 доларів США, яка виплачується протягом дев’яти місяців для покриття витрат на проживання.

NewsMatch

NewsMatch — це найбільша масова кампанія на підтримку некомерційних новин у США. З 2016 року кампанія допомогла зібрати понад 150 мільйонів доларів США, щоб започаткувати нові редакції та підтримати незалежні засоби масової інформації, які випускають засновані на фактах неупереджені новини та інформацію.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Довгострокове бачення організації полягає в тому, щоб забезпечити актуальні та надійні новини для кожної спільноти в США шляхом зміцнення фінансової стабільності некомерційних інформаційних агентств, які їх надають. NewsMatch має чотири пересічні стратегічні пріоритети для досягнення цієї мети:

 1. Різко збільшити кількість людей, які підтримують некомерційну журналістику

 2. Збільшити місцеві та регіональні інвестиції від великих донорів та філантропічних організацій

 3. Розвивати та посилити стабільні можливості збору коштів у редакціях

 4. Підвищити обізнаність та громадську підтримку

Географічні пріоритети: тільки США

Тип фінансування: Програмне та основне

Можливості фінансування: NewsMatch відкритий для некомерційних новинних організацій, які є активними членами Інституту некомерційних новин (INN) (Зверніть увагу: лише інформаційні організації США). Кінцевий термін подачі заявок на членство в INN, щоб вчасно подати заявку на NewsMatch 2021 – 7 липня 2021 року.

Дізнатися про членство в INN.

Як активні, потенційні учасники, так і учасники INN, що очікують на участь, мають подати заявку на участь у NewsMatch 2021 до кінцевого терміну подачі заявок. Вікно подачі заявок до програми NewsMatch відкриється у червні 2021 року. Підпишіться на інформаційний бюлетень INN’S INNovation щоб отримувати повідомлення про процес подання заявки на NewsMatch і кінцевий термін, коли його буде оголошено.

У 2021 році NewsMatch зосередить розподіл грошових коштів між редакціями, які мають операційні витрати менше 1 мільйона доларів США за попередній календарний рік (з 1 січня по 31 грудня 2020 року).

North Base Media

North Base Media (NBM) - це міжнародна венчурна інвестиційна компанія, яка протягом останнього десятиліття була піонером в інвестуванні в цифрові медіа.

Пріоритети пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: North Base Media спеціалізується на незалежних медіа або технологіях, які дозволяють споживачам брати участь у громадському, культурному та економічному житті своїх країн.

Географічні пріоритети: Основна фірма підтримує цифрові стартапи, що спеціалізуються на новинах, діловій інформації, спорті та іграх, розважальних медіа та інших цифрових можливостях на зростаючих ринках по всьому світу.

До їхнього портфоліо входять Rappler, філіппінська цифрова медіа-компанія, заснована лауреатом Нобелівської премії миру Марією Рессою, та тайванський незалежний сайт новин і коментарів The News Lens.

Тип фінансування: Основне фінансування

Oak Foundation

Oak Foundation — це неурядова організація, яка виступає за соціальну справедливість. У всій своїй діяльності Oak дотримується підходів, що ґрунтуються на правах, гендерній рівності та партнерстві з організаціями, які вони фінансують. Фонд підтримує громадянське суспільство як опору демократії та справедливості та розвиває в ньому інновації та далекоглядне лідерство.

Надаючи гранти, Oak Foundation підтримує інших, щоб зробити світ безпечнішим, справедливішим і стабільнішим місцем для життя. Фонд прагне підтримувати інновації, далекоглядних лідерів та організації, віддані соціальній справедливості.

Географічні пріоритети: Маючи офіси в Європі, Індії та Північній Америці, Фонд надає гранти організаціям у приблизно 40 країнах світу.

Тип фінансування: Програмне фінансування та основні гранти.

Можливості фінансування: З моменту заснування Oak Foundation у 1983 році, вони надали понад 4650 грантів некомерційним організаціям по всьому світу. Oak Foundation співпрацює з організаціями, які працюють над просуванням загальної місії фонду та стратегічних цілей у рамках програм. Кожна програма має власні критерії фінансування, географічний діапазон та вимоги. Фонд пропонує процес подання заявки лише за запрошеннями. Тому, якщо організація вважає, що існує сильна узгодженість із пріоритетами фінансування Oak Foundation, фонд заохочує організацію надіслати незапрошений лист-запит. Oak Foundation запропонує організації подати заявку на грант, якщо вони також знайдуть відповідність своїм пріоритетам фінансування, та якщо буде доступний бюджет.

Час від часу вони розробляють або приєднуються до ініціатив у сферах наших інтересів, публікуючи конкурси пропозицій на своєму веб-сайті або збираючи розробників стратегій і практиків для пошуку рішень критичних проблем.

Міжнародна організація франкофонії

Слово Франкофонія відноситься до чоловіків і жінок, які мають спільну мову: французьку. За нашими оцінками, понад 300 мільйонів людей говорять французькою мовою на п’яти континентах. Слово Франкофонія також є назвою установи, яка з 1970 року працює над тим, щоб сприяти розвитку французької мови та політичному, освітньому, економічному та культурному співробітництву між 88 країнами-членами Organisation internationale de la Francophonie (OIF) [Міжнародної організації франкофонії].

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: OIF реалізує проєкти багатостороннього співробітництва у сфері франкофонії разом із Assemblée parlementaire de la Francophonie (Парламентська асамблея Франкофонії) та чотирма діючими агентствами: Agence universitaire de la Francophonie (Асоціація франкомовних університетів), TV5MONDE, Association internationale des maires francophones (Міжнародна асоціація франкомовних мерів) та Université Senghor (Сенгорський університет) в Александрії.

Цілі місії OIF:

 • Сприяти розвитку французької мови та культурного та мовного розмаїття;

 • Сприяти миру, демократії та правам людини;

 • Підтримувати освіту, навчання, вищу освіту та дослідження;

 • Сприяти економічному співробітництву для підтримки стабільного розвитку.

Географічні пріоритети: Основна мета цієї організації — підтримувати проєкти у франкомовних країнах по всьому світу.

Тип фінансування: Фінансування проєктів і надання капітальних благ є одними з основних видів фінансування, що пропонує організація. Програми, які розгортає OIF, здебільшого схожі на інкубатори проектів розвитку за підтримки донорів. Вони стали можливими завдяки надійному підходу з залученням багатьох партнерів та участі держав-членів і урядів, і мають значний вплив на місцях на користь для франкомовного населення.

Можливості фінансування: Публічні конкурси проєктів, заявок чи ініціатив оголошуються OIF один або декілька разів на рік у рамках фондів чи програм, що фінансуються з бюджету організації.

Фонди «Відкрите суспільство»

Фонди «Відкрите суспільство» (Open Society Foundations, OSF) — це найбільший у світі приватний донор незалежних груп, які займаються правосуддям, демократичним врядуванням і правами людини.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Фонди «Відкрите суспільство» визнають, що незалежна журналістика служить для стримування зловживань владою та корупції, а також підживлює та інформує громадські дебати та критичне мислення в суспільствах.

Програма з незалежної журналістики (PIJ) OSF працює безпосередньо з журналістами, ЗМІ, медіа-асоціаціями та групами свободи ЗМІ «для сприяння незалежним і життєздатним медіа та професійній, якісній журналістиці в країнах, які проходять процес демократизації, і побудови функціонуючих медіа-ринків».

Географічні пріоритети: Фонди «Відкрите суспільство» підтримують незалежні журналістські розслідування, а також міжнародні мережі журналістів-розслідувачів по всьому світу.

Тип фінансування: Програмне та основне

Можливості фінансування: Переважна більшість грантів надається організаціям, до яких фонд звертається самостійно. Інші можливості фінансування доступні через мережу національних і регіональних фондів «Відкрите суспільство».

The International Renaissance Foundation Міжнародний фонд «Відродження» (IRF або МФВ) – один із найбільших українських благодійних фондів, який з 1990 року розвиває в Україні відкрите суспільство, де кожен має почуття гідності, громадяни беруть участь у державотворенні, а влада є прозорою та відповідальною. Фонд працює над будуванням України, в якій права людини надійно захищені, а позитивні зміни працюють на благо громадян. Фонд заснований меценатом Джорджем Соросом і входить до міжнародної мережі фондів «Відкрите суспільство».

Переглянути профіль на веб-сайті CIMA (Востаннє оновлений в березні 2018 р.)

Фонд Парка

Фонд Парка заснували у 1966 році. Його початковим пріоритетом була освіта та видача грантів у громадах, де компанія Park Communications мала свої інтереси. Коли Парк помер у 1993 році, він заповів понад 70 відсотків своєї власності Фонду.

Фонд присвячений допомозі та підтримці освіти, суспільного мовлення, навколишнього середовища та інших сфер, які цікавлять родину Парк. Для Фонду особливо важливо підтримувати суспільні мовники. Також останнім часом Фонд зосередився на питаннях прісної води та енергії.

Тип фінансування: Гранти та нагороди

Можливості фінансування: Тут можна переглянути список усіх грантів, наданих протягом 2 кварталу 2021 року.

Porticus

Фонд Porticus — це міжнародна організація, яка керує та розвиває філантропічні програми благодійних організацій, що засновані підприємцями родини Бреннінкмейєр. Завдяки своїй роботі в сфері освіти, суспільства, релігії та клімату, вони дозволяють провідникам змін створювати суспільства та системи, які працюють для всіх.

Географічні пріоритети: В усьому світі; Porticus співпрацює з партнерами по всьому світу, щоб підтримувати людську гідність, соціальну справедливість і стабільність.

Тип фінансування: Гранти, основні гранти, програмне фінансування, нагороди та стипендії.

Reset

Reset Reset – це некомерційна філантропічна організація, яка надає гранти та укладає контракти, а також системно працює разом із партнерами, що мають спільну політику, технології та цілі захисту прав людини. За допомогою відкритих конкурсів, Reset підтримує окремих осіб, організації та спільноти, які працюють у всьому світі, щоб усунути шкоду, завдану наглядовим капіталізмом правам людини, демократії та відкритому суспільству.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Reset прагне змінити спосіб, у який Інтернет визначає пріоритети поширення новин та інформації, щоб бізнес-модель найбільших технологічних компаній служила суспільному благу, а не суто корпоративним інтересам. В організації вважають, що необхідно відновити важливий зв’язок між ЗМІ та демократією, щоб підтримувати державний устрій, який є більш поінформованим і менш розділеним. Вони прагнуть нейтралізувати загрози демократії з боку цифрових медіа-монополій і відновити владу інформаційних технологій як сили ефективного самоврядування.

Тип фінансування: Інвестиції та професіональні стипендії

Можливості фінансування: Завдяки своїм фондам і стипендіям, Reset допомагає з’являтися та процвітати новим ідеям, надаючи фінансування проєктам, які працюють у межах їхньої основної діяльності. Є надія, що орієнтовані на технології втручання, розроблені в рамках конкурсів проєктів, зрештою допоможуть змінити спосіб поширення інформації в Інтернеті та дозволять Інтернету знову служити суспільному благу, а не корпоративним інтересам.

Пулітцерівський центр

Пулітцерівський центр репортажів про кризи – це американська медіа-організація, заснована в 2006 році, яка підтримує незалежні репортажі про глобальні проблеми, які інші медіа не бажають або не можуть робити самі. Мета центру – підвищити стандарти висвітлення міжнародних системних криз, і робити це таким чином, щоб залучити як широку громадськість, так і державних політиків.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Пулітцерівський центр привертає увагу до глобальних проблем, які замало висвітлюють, шляхом прямої підтримки якісної журналістики на всіх медіа-платформах та унікальної програми освіти та роботи з громадськістю.

Географічні пріоритети: В усьому світі.

Тип фінансування: Гранти та стипендії

Можливості фінансування: Пулітцерівський центр надає гранти на покриття великих витрат на проекти-репортажі. Гранти відкриті для всіх журналістів: письменників, фотографів, радіопродюсерів та режисерів; штатних журналістів, а також фрілансерів.

Розмір гранту для журналістів залежить від проекту і коливається від 3000 до 20 000 доларів. Центр також збирає журналістів у школи, коледжі та університети Сполучених Штатів, щоб залучити студентів до розуміння глобальних проблем. У 2015 році центр запустив конструктор онлайн-уроків, який дозволяє викладачам використовувати журналістику Пулітцерівського центру в оригінальних уроках.

Фонд Рудольфа Аугштейна

Фонд Рудольфа Аугштейна — це некомерційна та незалежна організація, яка заснована згідно з цивільним правом.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Організація вшановує пам'ять одного з найважливіших німецьких журналістів 20 століття — свого духовного лідера Рудольфа Аугштейна, на честь якого і названий фонд. Завдяки роботі фонду, проблеми, які вирішував Аугштейн можуть далі вирішуватися в майбутньому.

Фонд заохочує критичну та незалежну журналістику, покращує можливості старту та розвитку для знедолених дітей та молоді, а також створює умови для мистецьких експериментів.

Географічні пріоритети: Благодійна ініціатива Civitates надає майже 2,5 мільйони євро 11 незалежним громадським журналістським організаціям у 8 країнах Європи.

Тип фінансування: Програмне

Можливості фінансування: Фонд не прибігає до організації конкурсів заявок. Можливості фінансування опубліковані на благодійній ініціативі Civitates.

Фонд Сідні Гіллмана

Фонд Сідні Гіллмана — американський благодійний фонд, що присуджує премії журналістам, які досліджують питання, пов’язані з соціальною справедливістю та прогресивною державною політикою. Фонд Сідні Гіллмана намагався висвітлити важливі питання сучасності — від пошуку основи для міцного миру, до потреби в кращому житлі, медичному обслуговуванні та гарантії зайнятості для всіх людей, сприяння громадянським свободам і боротьбі проти дискримінації за ознаками раси, національності чи релігії.

Географічні пріоритети: США та Канада.

Тип фінансування: Нагороди

Можливості фінансування: Фонд Сідні Гіллмана пропонує кілька нагород, див. тут для отримання додаткової інформації.

Фонд Шопфліна

Фонд Шопфліна прагне допомогти молодим людям і майбутнім поколінням створити для себе самостійне життя. Фонд використовує соціальний підприємницький капітал, щоб дозволити молодим людям експериментувати та поширювати ці ідеї серед громадянського суспільства

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Фонд Шопфліна визнає, що різноманітність ЗМІ знаходиться під загрозою. У Фонді вважають, що це необхідне доповнення до державної та комерційної журналістики, оскільки вільна преса — це необхідна умова для відкритого суспільства.

Завдяки своїй різноманітній благодійній діяльності, Фонд Шопфліна підтримує та сприяє розвитку почуття критичного ставлення у дітей, молоді та молодих дорослих людей; рівною мірою він підтримує і сприяє міцній демократії та її подальшому розвитку.

Географічні пріоритети: Окрім підтримки реальних журналістських проектів та ініціатив, Фонд також хоче підтримувати всі ті різновиди бізнес-діяльності, які життєво важливі для подальшого розвитку неприбуткової журналістики в Лоррахі на півдні Німеччини та в усій Європі.

Тип фінансування: Програмне фінансування та гранти

Можливості фінансування: Гранти надаються через різні програми фінансування Фонду, які можна знайти нижче:

Фонд Сколла

Фонд Сколла надає гранти соціальним підприємцям – провідникам змін, які використовують інноваційні підходи для вирішення складних соціальних проблем. Робота Фонду організована навколо шести пріоритетних напрямків: екологічна стабільність, освіта, економічні можливості, здоров’я, мир і права людини, а також стабільні ринки.

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Основна частина підтримки Skoll спрямовується на підприємців, і тому вона не зосереджена на ЗМІ як секторі або на побудові інституцій. Однак фонд надає певну підтримку журналістам, щоб покращити розуміння громадськістю підприємництва.

Географічні пріоритети: Фонд Сколла — це глобальна організація без регіональної спрямованості. За останні 12 років фонд інвестував приблизно 800 мільйонів доларів у всьому світі, включаючи нагороду Skoll Award 144 соціальним підприємцям і 116 організаціям на п’яти континентах.

Тип фінансування: Гранти, нагороди та стипендії

Можливості фінансування: У 2020 році Skoll Foundation і Skoll Fund надали гранти на загальну суму 173 мільйони доларів США та виплатили 170 мільйонів доларів США у вигляді грантів. Можливості фінансування опубліковані на сайті організації. Інформацію про те, як і коли подати заявку, можна знайти нижче:

Переглянути профіль на веб-сайті CIMA (Востаннє оновлений в лютому 2022 р.)

Фонд Варенна

Фонд Варенна, визнаний громадською організацією з 1988 року, працює над підтримкою та просуванням преси та комунікаційних професій серед журналістів, шкіл і дослідників, йдучи по стопах Александра Варенна, юриста, журналіста та видатного політика 20-го століття.

Тип фінансування: Нагороди

Географічні пріоритети: Франція (відкритий для іноземних журналістів у деяких конкретних випадках)

Пріоритети, пов'язані з розвитком ЗМІ та журналістикою: Фонд Варенна заохочує та популяризує професію журналіста в усіх засобах масової інформації за допомогою національних премій Варенна, які щорічно присуджуються професійним журналістам у друкованих виданнях, на радіо та телебаченні, а також фотографам преси, журі, що складається з видатних імен цієї професії.

Можливості фінансування: Нагороди присуджує професійне журі. Ви можете дізнатися більше про нагороди та про те, як подати заявку, тут.

Vital Voices Global Partnerships

Vital Voices Global Partnership - це міжнародна неприбуткова неурядова організація зі штаб-квартирою у США, яка працює з жінками-лідерами у сферах розширення економічних можливостей, політичної участі жінок та прав людини.

Місія організації полягає у створенні справедливішого та стійкішого світу шляхом інвестування в жінок-лідерок, які беруться за вирішення найскладніших питань у світі. За останні 25 років вони безпосередньо інвестували у понад 20 000 жінок-лідерів у 184 країнах і територіях. Виконуючи роль "каталізатора венчурних проектів", Vital Voices знаходить лідерів "зі сміливим баченням змін і співпрацює з ними для втілення цього бачення в життя".

Vital Voices також проводить щорічну церемонію нагородження Global Leadership Awards, вшановуючи жінок-лідерів, які працюють у сфері захисту прав людини, розширення економічних можливостей або політичних реформ.

Пріоритети, пов'язані з розвитком медіа та журналістикою: Vital Voices не має програми з журналістики чи розвитку медіа, але надає підтримку жінкам, які працюють у медіа, через свої стипендії. Їхні програми зосереджені на розширенні можливостей жінок-лідерок, соціальному підприємництві та наданні кризової підтримки жінкам, які реалізують свою свободу вираження поглядів.

Вони надають зв'язки, підвищують потенціал, створюють мережу колег, фінансову підтримку, навчають навичкам та підвищують видимість їхньої роботи, яка варіюється від гендерно-обумовленого насильства та кліматичної справедливості до економічної нерівності та політичного безправ'я тощо.

Географічні пріоритети: Vital Voices працює в Африці, Азії, Євразії, Латинській Америці та Карибському басейні, на Близькому Сході та в Північній Африці, зосереджуючись на бізнесі, політиці та громадянському суспільстві.

Тип фінансування: Стипендії та наставництво. Екстрені гранти.

Можливості фінансування: Глобальний інвестиційний портфель Vital Voices об'єднує жінок-лідерок з Глобальної лідерської мережі Vital Voices з фінансовими ресурсами, щоб вони могли втілити своє бачення змін у життя та поширити створені ними рішення. Через Інвестиційний портфель організація надає гранти, розбудовує потенціал та здійснює нагляд за грантами, щоб підтримати лідерок у досягненні результатів.

Ви можете дізнатися більше про фонди кризового реагування Vital Voices, в тому числі про їхній Фонд екстреної допомоги у сфері свободи вираження поглядів тут.

Фонд Уоклі

Фонд Уоклі заснував сер Уільям Гастон Уоклі, а перші нагороди були вручені в 1956 році. Цілі фонду полягають у визнанні видатних австралійських журналістів та професійному розвитку журналістики як ремесла.

Тип фінансування: Гранти, нагороди та стипендії

Програми стипендій на навчання, професійних стипендій і лідерства Фонду в поєднанні з програмами нагород, такими як «Молодий австралійський журналіст року Walkley», підтримували журналістів на початку та в середині кар’єри, знижували бар’єри для входу в професію для більш різноманітної групи журналістів і допомогли подбати про те, щоб майбутнє галузі було в надійних руках.

Можливості фінансування: Гранти фінансуються Громадським фондом Walkley Foundation. Ви можете дізнатися більше про фонд, що вони підтримують і як за посиланням.

Грант Шона Дорні для тихоокеанської журналістики: Грант пропонує до 10 000 доларів США на допомогу австралійському журналісту створити значущу журналістську роботу в будь-якому засобі масової інформації, яка висловлює погляди в контексті подій на тихоокеанських островах та питання, що мало висвітлюється, або події, важливі для Австралії та регіону. Для отримання додаткової інформації натисніть тут

Гранти Уоклі на фріланс-журналістику в регіональній Австралії: У 2020 році гранти на загальну суму 89 000 доларів США отримали сім журналістів-фрілансерів. Для отримання додаткової інформації, натисніть тут.

Гранти Інституту Джудіт Нейлсон для фріланс-журналістики в Азії: Метою цього гранту є заохочення австралійських медіа-професіоналів та новинних агентств до більшого та якіснішого висвітлення подій в Азії. У 2020 році троє журналістів-фрілансерів отримали три гранти на загальну суму 25 000 доларів. Для отримання додаткової інформації натисніть тут.

НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Перелік поточних можливостей фінансування з можливістю пошуку можна знайти на веб-сайті GFMD.

Якщо організація чи можливість відсутні, дайте нам знати!

Last updated